Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitap Yayın Süreci
Kitap gözden geçirilmek üzere BTG (Bilgi ve Teknoloji Grubu) 'na gönderildi. 05.10.2018-14:10
BTG (Bilgi ve Teknoloji Grubu) tarafından iki sayfalık bir reklam tasarımı bekleniyor. 08.10.2018 - 15:30
Kitap basım talebi değerlendirilmek üzere matbaaya bildirildi. Matbaadan basım süreci hakkında bilgi bekleniyor. 15.10.2018 - 15:34

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AppMethod IDE (Yazılım Geliştirme Ortamı)'si
#1
Merhaba;
Daha önce kurma imkanı olmayanlar ve merak edenler için AppMethod arayüzü.While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#2
Selam Fesih bey, bu AppMethod'u nasil teymin edebiliriz ?
Cevapla
#3
(28-12-2017, Saat: 10:22)Ugur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlSelam Fesih bey, bu AppMethod'u nasil teymin edebiliriz ?

Merhaba Uğur Bey,

AppMethod eskiden FireMonkey ve FMX kütüphanelerini Delphi'den bağımsız tutmak üzere planlanmış yeni bir geliştirme ortamıydı. Award-winning geliştirme ortamımız Rad Studio'nun gücü ve kudretini arttırmak, talepleri ve istekleri daha kümülatif bir hale getirmek maksadıyla AppMethod'u bırakıp, Delphi üzerinde VCL ve FMX geliştirmeleri yapmamıza imkan sağlandı.
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Cevapla
#4
Selam Abdullah bey, Yazdiklarinizi anlamadim desem bana umarim kizmazsiniz. Yani simdi bu AppMethod yokmu ? kaldirdilarmi piyasadan ? Delphi zaten ezelden beri vardi AppMethodu birkip VCL inanin kafam karisti.
Cevapla
#5
Delphi Teknolojisine biraz yakından bakarsak sorunun cevabı netleşmiş olacak.

Delphi: Modern Object Pascal

Delphi offers modern Object Pascal with native compilers and component libraries for Windows, macOS, iOS, Android and Linux.

Delphi was originally written by Anders Hejlsberg before he moved to Microsoft to father C# Sharing a common ancestry, C# developers find themselves immediately at home in using Delphi.

Full of modern language constructs, including reflection and attributes, anonymous methods and generics, Delphi offers developers an easy to read, learn and use fully featured Object Oriented language.


---

Kalın olarak işaretlediğim platformlara kod geliştirmemizi sağlayan kütüphane FireMonkey (FMX)dir. VCL (en azından şimdilik) sadece Windows tabanında çalışan bir kütüphanedir ve 22 yıllık bir geçmişe sahiptir. FMX ise 10 yılını henüz doldurmamış yeni bir platform.

Embarcadero FMX ile ilgili fikirlerini normal üründen bağımsız tutmak için AppMethod ürününü çıkarttı. Ancak FireMonkey geliştiren ekiple ilgili aldıkları kararlar neticesinde, ve tabi bizlerin bilmediği sebeplerden ötürü, firma bu ürünü ortadan kaldırarak, FMX kütüphanesini doğrudan Delphi'ye uyarladı. Bu Delphi'nin gücünü yükselteceği gibi, oluşturması güç olacak AppMethod marka değerini oluştururken zaman kaybetmeden hızlıca ürün pazarlamaya ve Delphi'nin bilinirliğini arttırarak; "Artık Delphi ile mobil uygulamalar geliştirebiliyorsun" diyebiliyoruz ve insanlara daha büyük etkiler oluşturuyor.

Not: Bunlar tamamen şahsi görüşlerimdir.
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Cevapla
#6
Simdi aydinladnim, emeginiz ve sabriniz icin tekrar tessekür ederim.
Cevapla

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi