Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: tfrxTBPanel not found hatası
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Selamlar, Dün Delphi Berlin Kurduktan sonra, Saatle'deki bir projem bu hatayı vermeye başladı, Formumda hep Panel kullandığım için şekli şemali kaydı  Sad

Sebebi nedir nasıl düzeltirim, 

kEgR0y.png
Aleyküm selam,
Yapmış olduğunuz kurulum ile birlikte Embarcadero'nun oluşturduğu Registry anahtarları silinmiş veya değişmiş olabilir. 
Yalnızca FastReport Component'inde bu hatayı alıyorsanız, FastReport'un bulunduğu dizinde recompile.exe uygulamasını çalıştırın.
Recompile penceresinde "Select the compiler" kısmından, Embarcadero Rad Studio 10'u seçin.
"What you want to do" kısmından da Recompile all packages'i seçin
Son olarak Compile butonuna basın.

20rn5vb.jpg

Bu durumda FastReport'un bpl, dcp ve dcu dosyaları yeniden compile edilip, Delphi kurulum klasörüne (C:\Program Files (x86)\Embarcadero\Studio\17.0\bin) atılacaktır. Bu sayede dosya bulunamadı hatasını almazsınız. 
Ayrıca Delphi IDE'sinden Library Path'e bakın, bu kısımda FastReport kaynak dosyalarının bulunduğu konum görünmüyorsa, ekleyin.
Böyle Bir uyarı alıyorum abi,
Dizinin geçerli olduğundan emin olun diyor ama dizin var Uygulamayı yönetici olarak açtım,

9G5Z9o.png
Dizini (LibD23) tamamen silin. Bu dizin olmadığı zaman, Recompiler.exe tarafından otomatik olarak oluşturulacaktır.
(24-08-2016, Saat: 17:38)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Dizini (LibD23) tamamen silin. Bu dizin olmadığı zaman, Recompiler.exe tarafından otomatik olarak oluşturulacaktır.

Sildim , yeniden oluşturdu o dosyaları ama yukarıdaki uyarının aynısını verdi.
Uyarı penceresinde Tamam butonuna tıkladıktan sonra Compile etmiyor mu?
Alt kısmında derlediği paket dosyalar hakkında bilgi veriyor.
(24-08-2016, Saat: 18:21)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Uyarı penceresinde Tamam butonuna tıkladıktan sonra Compile etmiyor mu?
Alt kısmında derlediği paket dosyalar hakkında bilgi veriyor.

Yok abi sadece done yazıyor.

Sad
Çaresiz Delphiyi kaldırıp yeniden kurdum sorunum düzeldi.
(25-08-2016, Saat: 14:40)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Çaresiz Delphiyi kaldırıp yeniden kurdum sorunum düzeldi.

Allah kurtarmış, formata kadar yolu vardı.  Shy
(25-08-2016, Saat: 14:56)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(25-08-2016, Saat: 14:40)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Çaresiz Delphiyi kaldırıp yeniden kurdum sorunum düzeldi.

Allah kurtarmış, formata kadar yolu vardı.  Shy

Ucuz yırttım Smile