Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Lisviewden direk printer gönderme
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba;

Normalde listviewdeki satırları excele aktarıp printer ediyorum, Listviewdeki satırları (birden fazla kolon var) direk olarak yazıcıdan almak istiyorum google yardımcı olmadı, elinde örnek kod olan var mı?
(09-07-2017, Saat: 16:46)serhat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba;

Normalde listviewdeki satırları excele aktarıp printer ediyorum, Listviewdeki satırları (birden fazla kolon var) direk olarak yazıcıdan almak istiyorum google yardımcı olmadı, elinde örnek kod olan var mı?

Printer ile olan bağlantınız doğrudan socket üzerinden mi? Yoksa Wi-Fi yada bir sql trigger ile mi yapıyorsunuz? Şayet doğrudan socket'e yazıyorsanız örnek kod bloğu atabilirim.
Printer USB ile bağlı. Bu arada PrintDialog kullanarak socket, Wi-Fi yada trigger seçeneğini çözmüş olur muyuz?
(10-07-2017, Saat: 16:30)serhat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Printer USB ile bağlı. Bu arada PrintDialog kullanarak socket, Wi-Fi yada trigger seçeneğini çözmüş olur muyuz?

Bluetooth/Usb ile pair yapılırsa; Socket açımı sonrası doğrudan string değeri stream yaparak yazdırabilirsiniz.

Wi-Fi ile pair yapılırsa; Network adaptörü üzerinden alakalı driver kanalı ile yazdırabilirsiniz.

T-Sql Trigger ile SQL Server üzerine yazdırılacak kayıt verileri kaydedilir, daha sonra trigger sizin adınıza bunu gerçekleştirir.
Sorumu mazur görün Abdullah bey, lâkin bir SQL Trigger'ı ile Yazıcı bağlantısını anlamlandıramadım.
(10-07-2017, Saat: 17:30)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sorumu mazur görün Abdullah bey, lâkin bir SQL Trigger'ı ile Yazıcı bağlantısını anlamlandıramadım.

Tuğrul Bey Merhaba,

Kod ile yazıcıdan alınacak çıktıyı alma yöntemi olarak daha önce kullandığım yöntemleri sıraladım. Şayet araştırma yapılırsa Windows'un bazı özelliklerinin işe yaradığı alanlardan birisidir hocam. Özellikle lokasyon bağımsız yada client-server mimarisinde server tarafında bir cihaza komut isteminde kullanılan bir yöntem. Diğer yöntemlerle sizde deneyimlemişsinizdir.
(10-07-2017, Saat: 17:33)Abdullah Ilgaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(10-07-2017, Saat: 17:30)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sorumu mazur görün Abdullah bey, lâkin bir SQL Trigger'ı ile Yazıcı bağlantısını anlamlandıramadım.

Tuğrul Bey Merhaba,

Kod ile yazıcıdan alınacak çıktıyı alma yöntemi olarak daha önce kullandığım yöntemleri sıraladım. Şayet araştırma yapılırsa Windows'un bazı özelliklerinin işe yaradığı alanlardan birisidir hocam. Özellikle lokasyon bağımsız yada client-server mimarisinde server tarafında bir cihaza komut isteminde kullanılan bir yöntem. Diğer yöntemlerle sizde deneyimlemişsinizdir.

Merhaba,
Yani SQL Server'da printer spool'una veri gönderen bir T-SQL kodunu trigger içinde mi kullanıyorsunuz ? Eğer öyle ise, ilginç bir tercih olmuş. Smile Ama ihtiyaç duymuşsunuz ki yapmışsınız diyelim. Wink
(10-07-2017, Saat: 17:36)Tuğrul HELVACI Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(10-07-2017, Saat: 17:33)Abdullah Ilgaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Tuğrul Bey Merhaba,

Merhaba,
Yani SQL Server'da printer spool'una veri gönderen bir T-SQL kodunu trigger içinde mi kullanıyorsunuz ? Eğer öyle ise, ilginç bir tercih olmuş. Smile Ama ihtiyaç duymuşsunuz ki yapmışsınız diyelim. Wink

Programlama da çare tükenmez hocam Big Grin İhtiyaçlar, gereksinimler, müşterinin yeterli bütçeyi ayırmaması ve müşteri fantezileri her şeyi yaptırıyor. Windows servis uygulamaları ile güncel bilgileri dinleyip değişim varsa sms gönderimi yapan uygulama da vardı Smile
Save

Deneme fırsatım olmadı.

procedure TForm2.BtnSatisYazdirClick(Sender: TObject);
begin
 With LVSatis, Printer do
 begin
   if Items.Count > 0 then
     try
       BeginDoc;
       for I := LVSatis.Items.Count - 1 downto 0 do
       begin
         Canvas.Font.Name := 'Arial';
         Canvas.Font.Size := 12;
         Canvas.Textout(10, 10, Items[I].SubItems[1]);
         Canvas.Textout(10, 15, Items[I].SubItems[2]);
         Canvas.Textout(10, 30, Items[I].SubItems[3]);
         Canvas.Textout(10, 45, Items[I].SubItems[4]);
         Canvas.Textout(10, 60, Items[I].SubItems[5]);
           end;
     finally
       EndDoc;
     end;
 end;
end;

Hazreti Google'a "delphi print listview" yazınca onlarca örnek çıktı Rolleyes
Sayfalar: 1 2