Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Uygulamanın otomatik olarak devreye girmesi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba; 

Projemi kısmen tamamladım, fakat bir noktada takıp kaldım bir çok aştırma yaptım ve bir çok kişi bu konuda sıkıntı yaşıyor. 
uygulamayı telefona yüklendiğinde telefon kapatılıp tekrar açıldığında maalesef otomatik olarak çalışmıyor, uygulamaya mutlaka arka planda çalışması gerekiyor tekrar çalışabilmesi için bir kez uygulamaya giriş yapmak lazım...

Yaptığım uygulama telefona yüklendikten sonra telefon kapatılıp tekrar açıldığında arka planda çalışmasını nasıl sağlaya bilirim?

Not:"service" uygulamasını yapılmıştır...
Uygulamanıza Boadcast Receiver özelliği ekleyip BOOT_COMPLETED mesajını yakalaması lazım. Vaktim olmadığını için şuanda örneklendiremiyorum ama burada anlatılmış:
http://dannywind.nl/auto-start-delphi-xe...fter-boot/
Her şeyi kusursuz yapsanızda bazı ROMlarda sorun yaşayacaksınız. Hatta hiç çalışmayacak.

MIUI ROM kurulu telefonumda telefonun kendi uygulamaları ve sonradan yüklediğim PlayStore haricinde telefonun açılmasıyla çalışması gereken uygulamalar doğru düzgün açılmıyor. Zemana Antivirüs arkaplanda çalışıp uygulama kurduğumda kurulan uygulamayı taraması ve durumu hakkında bilgilendrmesi gerekli. Yapmıyor. Saf Android yüklü başka bir telefonda ise görevini sıkıntısız yerine getiriyor. Hatta güncellemelerden haberdan ediyor. Yine Sygic Family Locator uygulamasıda aynı şekilde.

Hani bu şekilde geri bildirimler olursa kullanıcıyı haksız görmeyin ve çözümü için suçu her zaman kendi uygulamanızda aramayın. Belki farklı yolla çözümü vardır.
Saç baş yolduracak bir durum.
Kesinlik bu nasıl bir saçmalıktır anlam veremedim, delphi Android bence son derece başarısız, böyle önemli bir şey nasıl atlamış olabilirler ki aklım almıyor.
(05-09-2016, Saat: 14:15)brs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Kesinlik bu nasıl bir saçmalıktır anlam veremedim, delphi Android bence son derece başarısız, böyle önemli bir şey nasıl atlamış olabilirler ki aklım almıyor.

Zaten Delphinin Android'de 4 ,4'lük olmasını beklemek bence yanlış,

Delphide android yazmak günü kurtarmak için yeterli bence, gelişmiş uygulamalar için Android Studio Kaçınılmaz son.
(05-09-2016, Saat: 15:00)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(05-09-2016, Saat: 14:15)brs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Kesinlik bu nasıl bir saçmalıktır anlam veremedim, delphi Android bence son derece başarısız, böyle önemli bir şey nasıl atlamış olabilirler ki aklım almıyor.

Zaten Delphinin Android'de 4 ,4'lük olmasını beklemek bence yanlış,

Delphide android yazmak günü kurtarmak için yeterli bence, gelişmiş uygulamalar için Android Studio Kaçınılmaz son.

Bu nasıl bir iştir anlamadım, Android studio ya bakim dedim net den, 1.2 GB boyutu var, sistem gereksiniminde minimum 2 GB RAM diyor ama tavsiye edilen 8 GB diyor, yuh artık benim oynadığım oyunlar bile o kadar RAM istemiyor. Ayrıca dün akşam da UBUNTU indirdim oda 1.5 GB felan 2 GB RAM yeter ama 4 GB RAM iyi gider diyor. İşletim sistemi boyutu kadar programlama dili indiriyoruz, işletim sisteminin 4 katı RAM istiyor şaka gibi.
Bu bahsettiğim Delphi ile alakalı bir durum değildir. Farklı ROMlardan kaynaklı. Samsung, LG veya saf Android ROMlu telefonlarda yaşamayabilirsiniz. MIUI veya diğer özelleştirilmiş ROMlarda çıkıştı çıkabilir.
(05-09-2016, Saat: 15:08)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bu nasıl bir iştir anlamadım, Android studio ya bakim dedim net den, 1.2 GB boyutu var, sistem gereksiniminde minimum 2 GB RAM diyor ama tavsiye edilen 8 GB diyor, yuh artık benim oynadığım oyunlar bile o kadar RAM istemiyor. Ayrıca dün akşam da UBUNTU indirdim oda 1.5 GB felan 2 GB RAM yeter ama 4 GB RAM iyi gider diyor. İşletim sistemi boyutu kadar programlama dili indiriyoruz, işletim sisteminin 4 katı RAM istiyor şaka gibi.
Sizin indirmek istediğiniz pakette Android SDK da var. O yüzden boyut o kadat büyük. Bilgisayarınızda Delphi ile birlikte Android SDK kuruluysa bu paketi indirmenize gerek yok. Android SDK'sız paketi var, onu indirin: 259 MB.
https://developer.android.com/studio/ind...#downloads
(05-09-2016, Saat: 13:56)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Her şeyi kusursuz yapsanızda bazı ROMlarda sorun yaşayacaksınız. Hatta hiç çalışmayacak.

MIUI ROM kurulu telefonumda telefonun kendi uygulamaları ve sonradan yüklediğim PlayStore haricinde telefonun açılmasıyla çalışması gereken uygulamalar doğru düzgün açılmıyor. Zemana Antivirüs arkaplanda çalışıp uygulama kurduğumda kurulan uygulamayı taraması ve durumu hakkında bilgilendrmesi gerekli. Yapmıyor. Saf Android yüklü başka bir telefonda ise görevini sıkıntısız yerine getiriyor. Hatta güncellemelerden haberdan ediyor. Yine Sygic Family Locator uygulamasıda aynı şekilde.

Hani bu şekilde geri bildirimler olursa kullanıcıyı haksız görmeyin ve çözümü için suçu her zaman kendi uygulamanızda aramayın. Belki farklı yolla çözümü vardır.
Saç baş yolduracak bir durum.

Sorun yalnızca Delphi'den kaynaklanmadığını, (yani bu konu ile ilgili Android Studio'nun çözüm olmayacağınıengerex bildirmiş. Delphi Mobil platformlarda bana göre son derece başarılıdır. 

Sebebini özet geçecek olursam;
  1. Tek kod (bir projenin tüm platformlarda derlenebilmesi) ile Tüm Platformlar (cross-platforms) için uygulama geliştirme, biz tüm yazılımcılar için bir hayaldi. Gerçek oldu. Ben Android, iOS, MAc OS X ve Windows (gelecekte de Linux) platformlarına uygulama yazabileceğimi hayal bile edemezdim. Yarın X platform olacak, onda da uygulama geliştirebileceğiz.
  2. Microsoft'un da benzer bir teknolojiye adım atması, (Xmarian)
  3. Bildiğiniz gibi Devexpress FireMonkey mimarisi için bir bileşen paketi yayınlamadı. Konferanslarında sorulan sorular üzerine, iddialı bir teknoloji olduğu ve zamana ihtiyaç olduğu, söylenerek bekleniyordu. Bu anlamada bir atılım yaparak Firemonkey için bir Component seti üreteceğine inanıyorum. Sebebi yeni bir anket çalışması başlatmış olmasıdır.  (Daha önce açmış olduğum bir konu başlığı Devexpress Firemonkey için Kolları Sıvadı mı?) Anket çalışmasını bir çok yazılım firması gelecekteki yazılımcı ve müşteri eğilimlerini tespit etmek ve durumları kendi lehlerine çevirmek için kullanırlar.
  4. Yeni teknolojiler her zaman sorunlar veya daha ileri ihtiyaçların doğmasına sebep olur. Bu normaldir ve düzeltilir. Daha önceki (Delphi 10 Seattle öncesi) sürümlerde Android Service uygulaması yoktu, entegre edildi. Delphi 10 Seattle sürümünde Servis ile ilgili bazı sorunlar vardı yeni sürümde (Delphi 10.1 Berlin) bu hatalar düzeltildi. Bu örnekler çoğaltılabilir.
(05-09-2016, Saat: 15:08)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(05-09-2016, Saat: 15:00)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Zaten Delphinin Android'de 4 ,4'lük olmasını beklemek bence yanlış,

Bu nasıl bir iştir anlamadım, Android studio ya bakim dedim net den, 1.2 GB boyutu var, sistem gereksiniminde minimum 2 GB RAM diyor ama tavsiye edilen 8 GB diyor, yuh artık benim oynadığım oyunlar bile o kadar RAM istemiyor.

Benim Notebookta İ5 8GB ram var, kasım kasım kasılıyor derlerken başka bir şey yapamıyorsun, İş yerindeki Pc'mde i5 4gb ram var o da aynı, Maalesef ki sistem gereksinimlerini gereksiz fazla harcıyor.
Sayfalar: 1 2