Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: 2. Bölüm: Japonya'ya teknoloji satan Türk gençlerin hikayesi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Adı teknoloji ile anılan Japonya'ya teknoloji satan Türk gençlerinin gurur verici öyküsü.

35:32 "Bizim eğitim sistemimiz bir garip. Eğitim sisteminin çok aptal olduğunu aklınızdan çıkartmayın! Aptal bir eğitim sistemi, Aptal insanlar eğitecek anlamını çıkartmayın! Eğitim sisteminin dışına çıkarsanız, dünyayı keşfetmek için kafanızda blokaj yapan duvarlarıda ortadan kaldırısınız. Duvarları yıkın."

Biz sürekli egitim sistemini elestiriyoruz. Biri de cikip demiyor ki begenmiyorsak niye uyuyoruz? Hakli demis adam!
Okulda aldığımız eğtim yeterli diyerek köşeye çekilirsek kendi gelişimizi sağlayamayız maalesef.

Diğer konu ise, Eğitim sistemimizin başında Denizcilik Yüksek Okulu mezunu,Gemi İşletmeleri Teknik Yönetimi alınında lisans yapmış bir bakanımız var. Kişileri küçümsemek adına söylemiyorum, yanlış anlaşılmasını istemem. Belirtmek istediğim nokta öğretmenlik yapan/yapmış eğtimin içinde olan bir kişinin burada olması benim kanaatimce daha faydalı olurdu.