Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Delphi İle Yazılmış
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
İnsanın morali bozuluyor, İnanmadım, Girip Access violation Hatası almaya çalıştım ama alamadım hala şüphedeyim Smile

bBllz8.png

lOk7YQ.png
kodalrıda paylaşsınız müthiş olucaktı Yakup Hocam Smile
Boyle bir yazılımın % kaçı programcının % kaçı dilin başarısı acaba.? Ornek blender ya da gimp yazılımlarında adamlar sıfırda gui tasarlamış. O kadrki GTK doğmuş. Bu adama c de versen pythonda versen farketmez. Ama bu adamlar biz firemonkey i konuşturduk diyorsa helal olsun delphi ye
(18-01-2018, Saat: 21:01)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Boyle bir yazılımın % kaçı programcının % kaçı dilin başarısı acaba.? Ornek blender ya da gimp yazılımlarında adamlar sıfırda  gui tasarlamış. O kadrki GTK doğmuş. Bu adama c de versen pythonda versen farketmez. Ama bu adamlar biz firemonkey i konuşturduk diyorsa helal olsun delphi ye

Bu arayüzün FireMonkey ile tasarlanması emin olun daha kolay.
(18-01-2018, Saat: 21:41)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(18-01-2018, Saat: 21:01)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Boyle bir yazılımın % kaçı programcının % kaçı dilin başarısı acaba.? Ornek blender ya da gimp yazılımlarında adamlar sıfırda  gui tasarlamış. O kadrki GTK doğmuş. Bu adama c de versen pythonda versen farketmez. Ama bu adamlar biz firemonkey i konuşturduk diyorsa helal olsun delphi ye

Bu arayüzün FireMonkey ile tasarlanması emin olun daha kolay.

Elbetteki ama performans vb. taleplerden firmalar alternatif çözümlere gidebiliyor. Blender dediğim yazılımı bir inceleyin. O kadar özelliklerine, fizik motoruna rağmen toplam boyut 83mb.
(18-01-2018, Saat: 22:09)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(18-01-2018, Saat: 21:41)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bu arayüzün FireMonkey ile tasarlanması emin olun daha kolay.

Elbetteki ama performans vb. taleplerden firmalar alternatif çözümlere gidebiliyor. Blender dediğim yazılımı bir inceleyin. O kadar özelliklerine, fizik motoruna rağmen toplam boyut 83mb.

Bu karşılaştırma çok yanlış bir yaklaşım. Dünya üzerinde şuanda edinebileceğiniz en sağlam IDE, şüphesiz ki Delphi Builder (Rad Studio). Tek işi geçiştli basit eylemleri bir araya getirip kendi yapacağı iş bitince tüm yükü ekran kartına yükleyen düşük boyutlu bir grafik motoru ile yüzlerce modülden oluşan, binlerce lokasyonda çalışan, gelişmiş kurumsal yapı ve projelerin kodlanmasına imkan sunan, dahili ve harici kütüphaneleri ile gücünü katlayan, yazımı kolay, anlaşılması çok kolay, geliştirmesi müthiş hızlı, (ki Dünya'nın en hızlı derleyicisi yine Delphi'ye aittir, testlerle ve analizlerle sabittir), arayüz tasarımında sizi çok fazla üzmeyen ikinci bir dil, ortam, çevre yoktur.

VisualBasic ve C# ile WindowsForm uygulaması geliştirirken yaşadığım tüm sorunlara tek hamlelik yanıtları Rad Studio'da bulabiliyorum.
Bu görseller VCL' e mi ait yoksa FMX'e mi ait ?
MACos icin gelistirilen urun henuz beta seviyesinde ve sitesinde MACos icin gelistirilen beta uygulamaya ait bir gorsel goremedim.
Uygulamanın Sitesi flstudio

(19-01-2018, Saat: 10:15)sadettinpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bu görseller VCL' e mi ait yoksa FMX'e mi ait ?
MACos icin gelistirilen urun henuz beta seviyesinde ve sitesinde MACos icin gelistirilen beta uygulamaya ait bir gorsel goremedim.

Bu yazılım FMX'ten eski diye biliyorum (emin değilim). Oğlum bir dönem demosunu kullanmıştı bunun...

https://support.image-line.com/knowledge...1516347899

Yukarıdaki linkte yer alan bilgiye göre FL Studio Delphi'de assembly kullanılarak yazılmış! "History of FL Studio on Macs..." başlığı altında konu ile ilgili detay verilmiş;

Alıntı:FL Studio is written in Delphi with in-line assembly for much of the DSP (yes hard-core assembly, not for babies). This is one reason why FL Studio and its graphics are so fluid.

Ben delphiyi eleştirmedim beğenmesem burda işim ne Smile Ama Embrc. Nun yaklaşımlarını çok tasvip etmiyorum. Sadece başarılı bir yazılımın dil mi geliştiricimi ayrımı için daha çok bilgiye gerek olduğunı düşünüyorum