Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Listview image değiştirme sorunu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba, 

listview de image değiştirme sorununda ikinci bir sorun ile karşı karşıya kaldım.
if ItemObject.Name.Equals('Playimage') then tıkladığımda listviewdeki seçili olan satırın imagenin değişmesini istiyorum, 
bu durum kısmen de gerçekleşiyor. Sorun ise ilk satır tıkladığımda değişmiyor ikinci satırı değiştirdiğimde ilk satır bir kez değişiyor fakat ikinci kez tıkladığımda ise yine tepki vermiyor acaba kodlamada gözümden kaçan ne var? Sil veya Arşiv alanlarını tıkladığımda ise sorun çıkmıyor.

procedure TForm1.ListViewItemClickEx(const Sender: TObject; ItemIndex: Integer;
  const LocalClickPos: TPointF; const ItemObject: TListItemDrawable);
begin
  if (ListView.ItemIndex > -1) and (ListView <> Nil) then
  begin
    SeciliID := -1;
    SeciliPlay := -1;
    SeciliIndex := -1;
    if ItemObject.Name.Equals('Sil') then
    begin
      SeciliIndex := ListView.ItemIndex;
      SeciliID := StrToInt(LItem.Data['ID'].ToString);
      SeciliPlay := StrToInt(LItem.Data['Playlist'].ToString);
    end;
    if ItemObject.Name.Equals('Arsiv') then
    begin
      SeciliPlay := StrToInt(LItem.Data['Playimage'].ToString);
    end;
    if ItemObject.Name.Equals('Playimage') then
    begin
      SeciliPlay := StrToInt(LItem.Data['Playimage'].ToString);
      IlanPlayDurum(Sender);
    end;
     end;
end;

procedure TForm1.IlanPlayDurum(Sender: TObject);
begin
  if SeciliPlay = 5 then
  begin
    ListView.Items[SeciliIndex].Data['Playimage'] := 4;
  end
  else
  begin
    ListView.Items[SeciliIndex].Data['Playimage'] := 5;
  end;
end;
serhat üşenmedim konularına baktım tek tek,hiç birinde sana cevap yazanlara,teşekkür etmeyi bırak cevap bile yazmamışsın ve utanmadan hala soru soruyorsun.Forum yönetimi de senin gibi şükürsüzleri uyarmayıp ancak bizi yasaklasın.
(28-01-2018, Saat: 11:21)serhatil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]serhat üşenmedim konularına baktım tek tek,hiç birinde sana cevap yazanlara,teşekkür etmeyi bırak cevap bile yazmamışsın ve utanmadan hala soru soruyorsun.Forum yönetimi de senin gibi şükürsüzleri uyarmayıp ancak bizi yasaklasın.

Merhaba,
Uyarma konusunda haklısınız Serhatil Bey, bizim ihmalkârlığımız oldu. 
Serhat Bey, biz DelphiCan'ların katkısı ile çözüme kavuşturduğunuz konularda, çözüme ulaşmanızı sağlayan üyelerimize, katkı oranına göre 1 ile 4 puan aralığında teşekkür ve minnettarlık yerine geçecek puan vermeyi unutmayın.
(28-01-2018, Saat: 11:21)serhatil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]serhat üşenmedim konularına baktım tek tek,hiç birinde sana cevap yazanlara,teşekkür etmeyi bırak cevap bile yazmamışsın ve utanmadan hala soru soruyorsun.Forum yönetimi de senin gibi şükürsüzleri uyarmayıp ancak bizi yasaklasın.

Sayın serhatil, üşenmeyip açmış olduğum konuları inceleyip olmanız inanın beni çok mutlu etti.
mümkün olduğunca cevap yazıyorum,  yazmıyorsam ise formu en azından +4 rep vererek teşekkürümü bu şekilde bildiriyorum.
Sizi admin yasaklamışsa benim bu konuda yapacak bir şeyim yok, sorun yok sizde kaldıki benim AÇMADIĞIM bir konu bile olsa verilen cevaba +4 rep veren biriyim. SİZ SATAŞACAK başka  birini bulun yoksa üslubum çirkin olabilir BİLGİN OLSUN.
Burada bir cevap göremiyorum,burada da bir cevap göremiyorum ve hatta çözüldüğünü yazdığın burada da.Bir gözlük mü alsam acaba?
Konuyu da MUNDAR ettin.

Sevgili forum yöneticileri LÜTFEN gerekli önlemler alınız, foruma yakışmayan gereksiz yere polemik yaşanacak yardımlarınızı rica ederim.

oO8JpX.png
Çamura yatma.

Hem cevap yazmaktan bahsediyorum,soru için 3 paragraf yazıyorsun da cevap için iki kelimeyi çok mu görüyorsun?