Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Delphi 10.2.3
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba,
Delphi 10.2 Tokyo'nun 3. upgrade sürümü, 2018 yılının ilk çeyreğinde (tahminimce Mart ayı) yayınlanacakmış.
Eklenen güncellemeler;
* FMX yüksek DPI desteği ile Multi-Platfrom görüntü kalitesinin daha da yükseltilmesi.
* Rad Server ExtJS desteği. (  Rolleyes  Umarım Linux için de sorun olmaz.) 
* Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri
* FireDAC ve ExtJS entegrasyonu için yeni ExtJSJSON dataseti.
* Bu sürüme yetişir mi bilmiyorum (emin değillermiş); yeni GUI şablonları (detay bilgisi yok. İlk defa karşılaştığım bir terim. Kendileri GUI templates olarak nitelendirmişler. Japonca'am pek iyi değil Smile belki de yeni FMX Stillerinden bahsediliyor.) 
* Android Z-Order ve Mac OS X 64 bit desteği

Güncellemeden hemen sonra yeni bir yol haritası da yayınlanacakmış.
Kaynak: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol

Kaynağın İngilizce sayfasını sonradan gördüm: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
GUI templates bana ExtJS ile ilgili gibi geliyor. Merakla bekliyoruz Wink
(13-02-2018, Saat: 09:11)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlMerhaba,
Delphi 10.2 Tokyo'nun 3. upgrade sürümü, 2018 yılının ilk çeyreğinde (tahminimce Mart ayı) yayınlanacakmış.
Eklenen güncellemeler;
* FMX yüksek DPI desteği ile Multi-Platfrom görüntü kalitesinin daha da yükseltilmesi.
* Rad Server ExtJS desteği. (  Rolleyes  Umarım Linux için de sorun olmaz.) 
* Hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri
* FireDAC ve ExtJS entegrasyonu için yeni ExtJSJSON dataseti.
* Bu sürüme yetişir mi bilmiyorum (emin değillermiş); yeni GUI şablonları (detay bilgisi yok. İlk defa karşılaştığım bir terim. Kendileri GUI templates olarak nitelendirmişler. Japonca'am pek iyi değil Smile belki de yeni FMX Stillerinden bahsediliyor.) 
* Android Z-Order ve Mac OS X 64 bit desteği

Güncellemeden hemen sonra yeni bir yol haritası da yayınlanacakmış.
Kaynak: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol

Kaynağın İngilizce sayfasını sonradan gördüm: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol

GUI/UI templates tabirine, Delphi 10.2.3 Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol bir açıklık getirilmiş.
Mobil platform mimarisinde geliştiricinin bir uygulamaya daha hızlı başlamasını sağlamak (sanırım, mobil uygulama mantığının daha iyi yerleşmesi maksadını tanışıyor) amacıyla GetIt üzerinden indirilebilen hazır örnek uygulama şablonu imiş.