Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: delphi 10.1'den 10.2' ye geçiş
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
iyi günler,

delphi 10.1 den 10.2 ye geçiş yapmak istiyorum fakat aklıma takılan soru şu ; 

android SDK ' lar da silinir mi ? veya SDK' ların belli bir klasoru varmı ? SDK' ların nasıl silinmesini önleyebilirim ?
Merhaba,
Delphi'nin tüm sürümlerini tek bilgisayara kurup, kullanabilirsiniz. Ben genellikle çıkan yeni sürümü bir önceki sürüm ile birlikte kullanırım. Stabilitesi ve tüm projelerin üst sürümde çalışabilirliğini kontrol ettikten sonra ve önceki sürüme artık ihtiyaç kalmadıktan sonra, önceki sürümü kaldırıyor, yeni sürüm ile devam ediyorum.
Sizde tavsiyem de bu yönde olacaktır.
Yine de doğrudan kaldırıp, yeni sürümle devam edeceğim derseniz; Delphi'yi kaldırdığınızda, ona bağlı tüm SDK' lar da kaldırılır.
Yeni sürümle birlikte yeniden SDK' lar kurulur.
(15-02-2018, Saat: 18:17)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlMerhaba,
Delphi'nin tüm sürümlerini tek bilgisayara kurup, kullanabilirsiniz. Ben genellikle çıkan yeni sürümü bir önceki sürüm ile birlikte kullanırım. Stabilitesi ve tüm projelerin üst sürümde çalışabilirliğini kontrol ettikten sonra ve önceki sürüme artık ihtiyaç kalmadıktan sonra, önceki sürümü kaldırıyor, yeni sürüm ile devam ediyorum.
Sizde tavsiyem de bu yönde olacaktır.
Yine de doğrudan kaldırıp, yeni sürümle devam edeceğim derseniz; Delphi'yi kaldırdığınızda, ona bağlı tüm SDK' lar da kaldırılır.
Yeni sürümle birlikte yeniden SDK' lar kurulur.

anladım hocam . dediğiniz gibi yapmak mantıklı . 
pekı sdk konusunda delphinin kurulu olduğu yerde plastformssdk adlı klasor var onu başka bır delphi 10.1 e yada 10.2 ye kopyalasam bi fayda eder mı ? sdk'lar delphi sürümlerine mı özel iniyor ?
Her iki kurulumda da (önceki sürüm ve yeni sürüm) temel SDK sürümü yükleniyor. Asıl SDK güncellemeleri Android Tools aracı ile yapılır. Yani size stabil bir SDK sürümü sunulur. Siz isteseniz bu sürümü güncelleyebilir veya yeni bir SDK ile değiştirebilirsiniz.
Tüm bu işlemler Android Tools ve Tools > Options > SDK Manager senkronizasyonu ile gerçekleşir.
(15-02-2018, Saat: 18:45)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlHer iki kurulumda da (önceki sürüm ve yeni sürüm) temel SDK sürümü yükleniyor. Asıl SDK güncellemeleri Android Tools aracı ile yapılır. Yani size stabil bir SDK sürümü sunulur. Siz isteseniz bu sürümü güncelleyebilir veya yeni bir SDK ile değiştirebilirsiniz.
Tüm bu işlemler Android Tools ve Tools > Options > SDK Manager senkronizasyonu ile gerçekleşir.

teşekkür ederim hocam anladım.
(15-02-2018, Saat: 17:48)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Oliyi günler,

android SDK ' lar da silinir mi ? veya SDK' ların belli bir klasoru varmı ? SDK' ların nasıl silinmesini önleyebilirim ?

PlatformSDK klasörünü al başka diske, sonrasında yeni sürümü kur pathleri belirt  Wink
(15-02-2018, Saat: 19:37)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
(15-02-2018, Saat: 17:48)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Oliyi günler,

PlatformSDK klasörünü al başka diske, sonrasında yeni sürümü kur pathleri belirt  Wink

aslında aklımda da bu vardı bı denıyım olmazsa ındırcez artık  Shy Big Grin
Ben platform SDK folderını D: ye alıyorum.. Delphinin x sürümünde o pathleri verip, sdk ayarlarını export ediyrum. Ve sonrasında y veya z srümlerinde sdk bölümünde o sdk ayarlarını import ediyorum. Kısacası 60-70gb datayı herdefasında yenidnen indir kaldır set et uğraşmıyorum.
(16-02-2018, Saat: 00:09)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlBen platform SDK folderını D: ye alıyorum.. Delphinin x sürümünde o pathleri verip, sdk ayarlarını export ediyrum. Ve sonrasında y veya z srümlerinde sdk bölümünde o sdk ayarlarını import ediyorum. Kısacası 60-70gb datayı herdefasında yenidnen indir kaldır set et uğraşmıyorum.

sdk ların hepsını ındırme geregı duymadım hiç nedenini bilmiyorum  Smile o kadar boyuta ulaşması sasırttı beni
(16-02-2018, Saat: 15:45)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
(16-02-2018, Saat: 00:09)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlBen platform SDK folderını D: ye alıyorum.. Delphinin x sürümünde o pathleri verip, sdk ayarlarını export ediyrum. Ve sonrasında y veya z srümlerinde sdk bölümünde o sdk ayarlarını import ediyorum. Kısacası 60-70gb datayı herdefasında yenidnen indir kaldır set et uğraşmıyorum.

sdk ların hepsını ındırme geregı duymadım hiç nedenini bilmiyorum  Smile o kadar boyuta ulaşması sasırttı beni

Sormayın walla.. 1 kere sinde tuttum tüm SDK versiyonları ve system images (Keşke ne olduğuunu/işe yaradığını bilsem) indirmiştim. bir gün lazım olur diye hiç silmedim Smile
Sayfalar: 1 2