Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Delphi 10.2 Fast Report Install Error
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba
Kullandığım fast report sürümü VCL5. Delphi 10.2 de hata veriyor. Delphinin Fast Report VCL 10.2 Edition sürümünde hata ortadan kalkıyor. Fakat ondada mail export özelliği yok. Benzer sorunla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Mail Export ve Pdf Export kesinlikle olmalı.
delphi ile birlikte fastreport geliyor öncelikle program ekle kaldırdan bunu kaldırın fastreporta ait tüm bpl dosyalarını silin daha sonra kurulumunuzu yapın.
(28-02-2018, Saat: 23:42)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Oldelphi ile birlikte fastreport geliyor öncelikle program ekle kaldırdan bunu kaldırın fastreporta ait tüm bpl dosyalarını silin daha sonra kurulumunuzu yapın.

Şu anda bulunduğum makinada delphi yüklü değil fakat hatırladığım kadarı ile delphi ile gelen fastreport içerisinde PDF export yoktu ve Mail gönderimindede karakterleri ve şablonu bozuyordu diye hatırlıyorum
(01-03-2018, Saat: 11:56)adelphiforumz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
(28-02-2018, Saat: 23:42)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Oldelphi ile birlikte fastreport geliyor öncelikle program ekle kaldırdan bunu kaldırın fastreporta ait tüm bpl dosyalarını silin daha sonra kurulumunuzu yapın.

Şu anda bulunduğum makinada delphi yüklü değil fakat hatırladığım kadarı ile delphi ile gelen fastreport içerisinde PDF export yoktu ve Mail gönderimindede karakterleri ve şablonu bozuyordu diye hatırlıyorum

dediğiniz özellikleri test etmedim ama delphi ile gelen fastreport kısıtlı sürüm kısıtlı sürüm üzerine satın alınan paket yüklenmeye çalışıldığında hata veriyordu zaten yüklü gibisinden.
masteryoda doğru söylüyorsun kaldırmakta yetmiyor program files dizininden silmeniz ve Bpllerinide kaldırmanız gerekiyor ve sonrasında ancak sağlıklı bir kurulum yapılabiliyor
FastReport supportın verdiği cevap gizli klasörler dahil her yerden fast report dosyalarının kaldırılması ve temiz bir kurulumun yapılması yönünde