Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: apk boyut sıkıntısı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
iyi günler,

fmx de herhalde önemli sorunlardan biri de apk boyutudur bilmeyenler için. dolayısı ile bende bilmiyorum ve boyut boş apk'da bile 40mb yi buluyor. bir çok delphi formuna baktım. bir çok kez konu açılmış bununla ilgili fakat net bir sonuca varamadım diyebilirim. windows platformunda release olarak derlediğimizde exe yeterli miktarda düşüyor  fakat fmx için bu geçerli değil apk boyutunu nasıl düşürebileceğim hakkında yardımcı olurmusunuz ? en azından benim gibi net sonuçlara ulaşamayanlar içinde iyi olur .

iyi günler...
Merhaba,

APK boyut sıkıntısının başlıca sebepleri şunlardır;

- Uygulama içine gömülü resimler(Kullanılan resimler).
- Kullandığınız kütüphaneler(3.parti bileşenler).

Bu seçenekleri göz önünde bulundurarak en az boyuta veya en asgari seçime getirmeniz uygulama boyutunu fazlası ile küçültecektir. Tabi bu seçenekler uygulamanın boyutunu 10mb'tan 1mb yapmaz. 3-4 mb kar elde etmiş olursunuz.

İyi çalışmalar.
hocam bu forumda apk boyutu ile bir çok soru soruldu. bence bir araştırma yapsaydınız hemen çözümü bulablirdiniz..
Bu arada size ilk önerim uygulamanızı debug moddan release moda almanız... Diğerlerinide sitede araştırın lütfen
(12-03-2018, Saat: 00:43)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Olhocam bu forumda apk boyutu ile bir çok soru soruldu. bence bir araştırma yapsaydınız hemen çözümü bulablirdiniz..
Bu arada size ilk önerim uygulamanızı debug moddan release moda almanız... Diğerlerinide sitede araştırın lütfen

eğer dikkatli okuduysanız realse mod işe yaramıyor dedim ve araştırma yaptım dedım sanırım tam okumadan cevaplamışsınız  Shy

(11-03-2018, Saat: 21:43)hyperxman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlMerhaba,

APK boyut sıkıntısının başlıca sebepleri şunlardır;

- Uygulama içine gömülü resimler(Kullanılan resimler).
- Kullandığınız kütüphaneler(3.parti bileşenler).

Bu seçenekleri göz önünde bulundurarak en az boyuta veya en asgari seçime getirmeniz uygulama boyutunu fazlası ile küçültecektir. Tabi bu seçenekler uygulamanın boyutunu 10mb'tan 1mb yapmaz. 3-4 mb kar elde etmiş olursunuz.

İyi çalışmalar.

örneğin içinde sadece labelden oluşan bir apk dosyasının boyutu 45 mb iken en fazla 30 a falan düşmesi normal mi ? yani play store 'da bakıldığında 3 mb lık uygulamalarda bile bir çok görsel bulunmakta ama boyut düşük. bu delphinin yapısından dolayı mı boyut büyük ? pek de iyi bildiğimden değil tabiki eleştirmiyorum ama merak ettim.
bu konuda yapacak fazla birşey yok sorun büyük ölçüde delphi den 8 mb gibi indirme şeklinde yer kaplıyor ama kapladığı yerler gerçekten yüksek
Benim bildiğim delphi native bir apk üretiyor , peki neden bu kadar büyük bir dosya oluyor acaba.
(12-03-2018, Saat: 17:04)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlBenim bildiğim delphi native bir apk üretiyor , peki neden bu kadar büyük bir dosya oluyor acaba.

acemi olmama rağmen bende bunu merak ediyorum Shy

(12-03-2018, Saat: 16:52)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Olbu konuda yapacak fazla birşey yok sorun büyük ölçüde delphi den 8 mb gibi indirme şeklinde yer kaplıyor ama kapladığı yerler gerçekten yüksek

evet katılıyorum
Benim resimleri dahi png formatında yüksek çözünürlükte kullandığım bir uygulamam sadece 2 mb (AS ile yazıldı)

Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
(12-03-2018, Saat: 17:10)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlBenim resimleri dahi png formatında yüksek çözünürlükte kullandığım bir uygulamam sadece 2 mb (AS ile yazıldı)

ve güzel bir proje tebrik ederim hocam Shy Blush
(12-03-2018, Saat: 17:44)BY-HAYALET Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
(12-03-2018, Saat: 17:10)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlBenim resimleri dahi png formatında yüksek çözünürlükte kullandığım bir uygulamam sadece 2 mb (AS ile yazıldı)

ve güzel bir proje tebrik ederim hocam Shy Blush

Teşekkürler...
Sayfalar: 1 2