Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ext file hakkında
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Ustalarım kolay gelsin. Qualcoom cihazların comport üzerinden ekran kilidi kaldırmak için bir program hazırlıyorum. Bu işi yapan ve kaldıran 2-3 program bulunuyor. Comport üzerinden sniff yaptım ve sadece o dosyanın (system.img) ilk verilerinin olduğu bölümü okuyor ve hesaplama yapıp asıl dosyanın olduğu sekmeyi okuması için komut gönderiyor.Şu şekilde bir örnek vereyim.


Normal şartlarda 3 gblik bir system.img dosyası var. Program bunun hepsini okuyup açmak yerine sadece okumak istediği alanı hesaplayıp orayı okuyor.


Normalde system.img dosyasının içindeki klasör ve dosyalar şu şekilde.


p6JJlr.png


Build.prop olduğu kısımda şurada

kOddmq.png


İnternette çok araştırmasını yaptım ama hesaplamasını bir türlü bulamadım.7zip ve diğer programlar listelemeyi yapabiliyor.Şu şekilde.


VrWWdv.png


Ext dosyasının protocolünü bulamadım.Delphi ile yazmak istiyorum ama malasef bulamadım.Delphi ile yazıcağım için konuyu bu foruma açtım (Zaten bu konu hakkında bilgi alacağım pek forumda bulunmuyor)...Build.prop dosyasının yerini nasıl bulacağımı bulabilirsem qualcoom olarak hesaplamasını yapacağımı düşünüyorum ama malasef adresini hesaplamayı bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilecek ustalarıma şimdiden çok teşekkür ederim...
Aradığın bu olmalı. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(04-04-2018, Saat: 12:17)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Aradığın bu olmalı. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

evet hocam ama bu parse etmek bide sabit parçalara bölüyor. Bide kaynak kodu yok malasef... Yada protocolü
İfade etmek istediğinizden ve verdiğiniz bilgilerden anladığıma göre, her biri başlı başına bir konu olabilecek aşağıdaki konular üzerinde araştırma yapmanız size yardımcı olabilir.

+ Boot Kayıtları - Master Boot Record (MBR), Boot Record
+ Dosya Sistemleri - Ext2, Ext4 File System
+ Dosya Ayırma Tablosu - File Allocation Table (FAT)

Kolay gelsin.
(04-04-2018, Saat: 20:28)elera Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.İfade etmek istediğinizden ve verdiğiniz bilgilerden anladığıma göre, her biri başlı başına bir konu olabilecek aşağıdaki konular üzerinde araştırma yapmanız size yardımcı olabilir.

+ Boot Kayıtları - Master Boot Record (MBR), Boot Record
+ Dosya Sistemleri - Ext2, Ext4 File System
+ Dosya Ayırma Tablosu - File Allocation Table (FAT)

Kolay gelsin.


hocam aradığım şeyi ikinci kısımda ama zaten kaynak bulamadım sorunum bu Smile
Merhaba,

Aşağıdaki dökümanları inceleyebilirsin;

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.