Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: IBDatabase Hakkında
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Selamlar

Soracağım bazıları için çok basit bişey olabilir fakat ben hiç IBDatabase kullanmadım.
IBDatabase tek başına dışarıdan XE2 ye kurulabilrmi.
Destek verdiğim bir müşterimde eski sourcalrında uses olarak IBDatabase kullanılmış.
Programı derliyemiyorum basit bir yolu varmı diski tarattığımda dcu ve pas bulamadım.

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler
IBDatabase componet ile firebird veya InterBase veri tabanı bağlamak için kullanabilir delphi ile birlikte geliyor zaten komponent
@adelphiforumz , IBDatabase bileşenleri dışarıdan kurulan bir paket değil, Delphi ile birlikte yüklenen bir pakettir. Sadece kurulum sırasında "Interbase Components (IBX) " bileşenlerini işaretlemen gerekiyor. işaretlemeden kurmuşsan o yüzden görememiş olabilirsin. Program ekle/kaldır ile yeniden yükleyebilirsin.
Merhaba.

Bence sizin XE versiyonunun kurulumunda bir sıkıntı var. Bence RAD Studio nuzu yeniden kurun.
@mcuyan tüm sorunum yeniden kurmadan çözmek
şuanda kurulu olan sistem üzerinde birçok ayarlamalar yapılmış bunları kaybetmeyi göze alamıyorum
Bu nedenle yeniden kurmadan bir çözüm yolu arayışındayım
@adelphiforumz 

@mcuyan'ı ve  @rmzgenius  destekleyerek aynı delphi sürümünü aynı sisteme kurarken eskisini algılayan kurulum sistemi sizden Modify, Rebuild veya UnInstall seçeneği sunuyor olduğunu hatırlatmak için yazıyorum. 

- Modify dediğinizde mevcut kurulum ve ayarlarınıza dokunmadan eksikleri tamamlama imkanı var,  zaman zaman kendim de sistemi rahatlatmak için seçenekli kurup bu şekilde lazım olduğunda eksikleri tamamlamak şeklinde uyguluyorum. ( Interbase için denemedim ama bunu başka bir sistemde test ederek uygulayabilirsiniz. - keza Embarcadero'nun personeli olarak çalışmıyorum, kurulum sistemi perde arkasını bilmem Wink  )

- Başka bir bilgisayarı kobay olarak kullanıp önce eksik kurulum yapın, bir iki bileşen paketi ekleyin. Ayarlarınızdan bazılarını yapın. Ardından kurulumu yenileyip Interbase paketlerini ekleyin. Sonuç sizi tatmin ediyorsa benzerini orjinal sisteminizde yapma kararını alırken daha rahat olursunuz.  Idea
@mrmarman Hocam bilgi için teşşkürler
Durum belirttiğiniz noktaya doğru gidiyor zaten
benim öğrenmek istediğim belirttiğiniz noktaya gelmeden bir çözüm yolu varmıydı
onun için sormuştum fakat anlaşılan odur ki elden gelen bu kaderimize boyun eyeceğiz gibi görülüyor
tekrardan herkese teşekkürler
Bu case'in bize öğrettiği çok güzel bir tecrübe var..
Çok zor durumda kalmadıkça / sıkışmadıkça, 3.rd parti bileşenlerden uzak durmak gerek Smile
@mcuyan Kısmen doğru söylüyorsun fakat olması gerekenle gerçek hayat biraz farklı bunu sende tecrübe etmişsindir
sadece delphinin kendi componentlerini kullarak detaylı proje geliştiren kaç kişi vardır merak ediyorum.
@adelphiforumz
Şöyle bir örnek vereyim.. Piyasda DevExp, TMS Raize gibi bir çok 3.rd parti bileşenlerin olduğu paketler var.. Bir projde görmüştüm.. Abaartısız diyorum, 14 farklı component paketi yüklenmişdi.. Aynı formda hem TMS nin hem cx in hemde raizin butonları var.. Ben bunu kastetmiştim.
Sayfalar: 1 2