Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Delphi 10.2.3 Startup Layout
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba
Ayarladığım masaüstü düzeni Program ilk açılışında otomatik olarak gelmiyor ve Startup Layout otomatik olarak geliyor. Her seferinde değiştirmekte oldukça sinir bozucu oluyor. Program ilk açılış tasarımını nasıl değiştirebileceğimizi bilen varsa yardımını bekliyorum. Aslında şöyle bir sorunda var Çift monitor olarak kullanılan bazı bilgisayarlarda otomatik 2.ekranda açılıyor IDE buda çok sinir bozucu oluyor. Bu konu hakkındada yardımlarınızıı bekliyorum.
Desktop düzeni oluştuma ve kaydetme için : Yukarıda @SimaWB  beyin linkini verdiği adımları takip edebilirsiniz.
Düzen oluşturulduktan sonra delphiyi kapatın.

%AppData%\Embarcadero\BDS\19.0

yukarıdaki klasör içerisinde içerisinde *.dst uzantılı standart gelen ve oluşturduğunuz desktop düzenleri bulunmaktadır.  Açılışta isdediğiniz layout un ismini "Startup Layout.dst" olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bir klasörde aynı adlı iki dosya bulunamayacağı için, orjinal "Startup Layout.dst" dosyasını başka bir yere taşıyıp yedeklemeniz uygun olacaktır.
Merhaba,
Startup Layout, Delphi 10.2.2 ve daha üst sürümlerinde yer alıyor.
Startup Layout farklı bir Layout ile değiştirilemiyor olması Desktop Toolbar'ı anlamsız kılmaktadır.
Bu durumun bir bug olduğunu düşünüyorum. Eminim en yakın zamanda bir yama veya upgrade ile düzeltilecektir.
Gördüğüm kadarıyla bu düzen IDE üzerinden veya Registry'den ayarlanamıyor.

Bu durumda (şimdilik) tek bir çözüm yolu görünüyor; @frmman ın belirttiği yöntem.
@frmman cevabınız için teşekkürler. Sorunu bu şekilde çözdüm. Fakat içime çokta sinmedi, yani bunu engellemenin amacını nedir çözemedim embercadero ya bunun için mail atacağım çok saçma.
(25-05-2018, Saat: 09:41)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]View > Desktops > Save Desktop

http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio...op_Layouts

Soruyu yanlış anlamışım, kusura bakmayın Sad
(25-05-2018, Saat: 12:11)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(25-05-2018, Saat: 09:41)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]View > Desktops > Save Desktop

http://docwiki.embarcadero.com/RADStudio...op_Layouts

Soruyu yanlış anlamışım, kusura bakmayın Sad

Olur arada öyle yinede Teşekkürler Smile
bende de bu tür sorun vardı sürümü kaldırdım ve eski sürüme döndüm şimdi pişman oldum Sad
Teşekkürler