Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: [ÇÖZÜLDÜ]-Tip Dönüşümü - [TXSDecimal > Float )
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba arkadaşlar,

Bir wer servis (WSDL.Soap) veri çekiyorum.
TXSDecimal'ine ait verileri çekerken program kırılıyor. Bu alanda parasal değer söz konusu (25.23 gibi)

TXSDecimal.NativeToXS ile string yapsam bile hata veriyor.
Bu durumu nasıl aşabilirim.

TXSDecimal > Float veya String tipine nasıl dönüştürebirilim.

Teşekkürler.
(01-07-2018, Saat: 15:17)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba arkadaşlar,

TXSDecimal'ine ait verileri çekerken program kırılıyor. Bu alanda parasal değer söz konusu (25.23 gibi)

Teşekkürler.

Wsdl eklediğinde oluşan pas dosyasının içerisinden , Hata veren TXSDecimal değişkenlerini , String ile veya doğrudan double ile değiştirebilirsin sıkça yaptığım bir şey...
(01-07-2018, Saat: 16:23)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(01-07-2018, Saat: 15:17)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba arkadaşlar,

Teşekkürler.

Wsdl eklediğinde oluşan pas dosyasının içerisinden , Hata veren TXSDecimal değişkenlerini , String ile veya doğrudan double ile değiştirebilirsin sıkça yaptığım bir şey...

Bir sıkıntı ile karşılaşabilirim diye değiştirmeye çekinmiştim. Smile
Değiştirip deneyim bilgi verim.

Teşekkürler.
(01-07-2018, Saat: 17:13)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(01-07-2018, Saat: 16:23)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Wsdl eklediğinde oluşan pas dosyasının içerisinden , Hata veren TXSDecimal değişkenlerini , String ile veya doğrudan double ile değiştirebilirsin sıkça yaptığım bir şey...

Bir sıkıntı ile karşılaşabilirim diye değiştirmeye çekinmiştim. Smile

Teşekkürler.

Sorun olmaz ben sık sık yapıyorum , bigint değişkenini string olarak almam gerekiyor bazen convert etmek yerine wsdl pas dosyasının içerisine müdahale ediyorum Smile

Belki zararlıdır ama ben hiç bir sorun yaşamadım şimdiye dek Smile
(01-07-2018, Saat: 19:12)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(01-07-2018, Saat: 17:13)hi_selamlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bir sıkıntı ile karşılaşabilirim diye değiştirmeye çekinmiştim. Smile

Teşekkürler.

Sorun olmaz ben sık sık yapıyorum , bigint değişkenini string olarak almam gerekiyor bazen convert etmek yerine wsdl pas dosyasının içerisine müdahale ediyorum Smile

Belki zararlıdır ama ben hiç bir sorun yaşamadım şimdiye dek Smile

Teşekkürler elinize sağlık.
TXSDecimal ve TXSDateTime veri tiplerinin çevrilmesi için ön tanımlı fonksiyonların kullanılması tercih ediliyor. @yhackup Bey gibi WSDL'den üretilen pas dosyasını revize etmek isterseniz tüm revizelerinizi not etmeniz gerekir. Aksi takdirde yeni sürüm geldiğinde tekrar referans aldığınız zaman yaptığınız tüm değişiklikler yok olacaktır.
(02-07-2018, Saat: 09:34)Abdullah ILGAZ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]TXSDecimal ve TXSDateTime veri tiplerinin çevrilmesi için ön tanımlı fonksiyonların kullanılması tercih ediliyor. @yhackup Bey gibi WSDL'den üretilen pas dosyasını revize etmek isterseniz tüm revizelerinizi not etmeniz gerekir. Aksi takdirde yeni sürüm geldiğinde tekrar referans aldığınız zaman yaptığınız tüm değişiklikler yok olacaktır.

Bilgilendirmeniz ve paylaşımınız için teşekkür ederiz.
Bu konuda haklısınız. WSDL içinde çok fazla saha söz konusu değil. Şimdilik bu şekilde işleme devam ettim.

Tekrar teşekkürler.

Teşekkürler.

Create etmen gerekiyor. 

Uses Soap.XSBuiltIns;

var deger : TxsDecimal;

deger :=TxsDecimal.Create;
edit1.text := deger.NativeToXS;

Kolay Gelsin