Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: QR Code Okumak
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhabalar,

Bir fotoğraf içerisinde köşede bir yerde Qr code var bunu okumam gerekiyor , bununla ilgili çalışma yapan oldu mu nette pek bilgiye rastlamadım.
şu linkte Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol XE3 ile ZBAR ve ImageMagick comp. kullanarak img nesnesinden qr code okuma örneği var. Bi incele istersen yakup hocam işine yarayabilir.
Hocam sanırım mobil projeden bahsediyorsunuz.
Android sistemlerde Zxing isminde 3.parti bir uygulama cihazıma yüklüyorum ve delphi içinden bu uygulamayı java kodları ile çalıştırıp, uygulamanın aldığı qr kod sonucunu hafizaya alıp, uygulamamın istediğim kısmına basıyorum.

Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol adresinden örnek uygulama görebilirsiniz. bu konuda bir makale yazmayı düşünüyorum ama belkide vardır. forum da araştırmadım daha..
Maalesef mobil değil , .nette çözdüm işimi
Selamlar,

JPG PDF gibi formatlı dosyalar içinden Line Barcode, QRCode ve OCR (Optical Character Recognation) yapan ve royalty free bir ürün var, isterseniz buna bir göz atın, belki işinize yarayabilir.

Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol

Kolay Gelsin