Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: cxgrid access violation
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba, 

bir form açıp üzerinde cxpagecontrol ekleyip sekmeler (cxtabsheet) halinde başka formları içine oluşturuyorum.
Sekmelerdeki formların içinde cxgrid kullanıyorum. Grid içinde cxgridDBBandedTableView var. Burada data üzerinde edit moda geçmeden browse modda herhangi bir tuşa basarsam access violation alıyorum. Keydown KeyPress v.s. eventlerde yakalayamıyorum, hep öncesinde hatayı veriyor. 

Ancak bu form sekme içinde değilde tek başına kullanırsam sorun yok. 

Bu hatayı nasıl yakalayabilirim?
Gridleri kopyala yapıştır yapıyorsanız, kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bir kere başıma gelmişti

Bir ikincisi elzem değilse farklı pagelere geçmeyin, bunun yerine gridin levellerini kullanmanızı öneririm
@alicinkilic ben benzer bir örnek denedim sorun yok gibi fakat sizdeki örneği paylaşırsanız birde onu inceleyip dönüş yapayım
ben memdata ile test ettim
(06-07-2018, Saat: 16:43)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlGridleri kopyala yapıştır yapıyorsanız, kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bir kere başıma gelmişti

Bir ikincisi elzem değilse farklı pagelere geçmeyin, bunun yerine gridin levellerini kullanmanızı öneririm

Sıfırdan grid oluşturup sıfırdan dataset oluşturup denediğim de de aynı problem oluyor. Gridin herhangi bir yerinde event da kod yok, aynı şekilde datasetinde. Ben Gridin bir bug ı olmasından şüpheleniyorum.
Devexpress versionunuz nedir , son versiyonu kullanıyoruz ve bandedview kullanılan ekranlarda var herhangi bir sorun yok, layoutview de bir sorun yok