Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: [ ÇÖZÜLDÜ ] RAD Studio Community Edition ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
iyi akşamlar,

embarcadero'nun RAD Studio Community Edition adı altında ücretsiz sürümünü gördüm ve onu yüklemek istedim fakat ;

kaydımı oluşturduğum gmail'e gelen serial'i kurulum sırasında lisanslarken kullandığımda hata alıyorum.

LD5oW0.png

google'da bununla ilgili az da olsa konu açılmış ve hatta embarcadero kendi sitesinde de açıklamış fakat denilenleri yaptığımda da ( önceden yüklü sürümün yani varolan tüm lisansları manuel olarak kaldırdığımda da  ) sorun düzelmedi.

bunun üzerine başka gmail ile de hesap oluşturup gelen farklı serial'i de denediğimde aynı sonucu aldım.

bunu nasıl çözebilirim ?

not : önceden yüklü olan delphi sürümünü kaldırmıştım
Merhaba,
hosts dosyasında Delphi ile ilgili engellenen adresleri silin.
Merhaba,
Delphi lisansları .slip dosyası formatında C:\ProgramData\Embarcadero dizinine kaydedilmektedir.
Bu dizinde bulunan slip dosyalarının tümünü silin (ihtiyaç halinde eski lisanslarınızı kullanmak için silmeden önce tüm slip dosyalarını yedeklemeyi unutmayın. ) 
Daha sonra Lisans Manager aracı veya Delphi'nin ilk açılışında ortaya çıkan Lisans Kayıt penceresi ile yeni lisans anahtarınızı kullanın.
(11-09-2018, Saat: 08:07)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,
Delphi lisansları .slip dosyası formatında C:\ProgramData\Embarcadero dizinine kaydedilmektedir.
Bu dizinde bulunan slip dosyalarının tümünü silin (ihtiyaç halinde eski lisanslarınızı kullanmak için silmeden önce tüm slip dosyalarını yedeklemeyi unutmayın. ) 
Daha sonra Lisans Manager aracı veya Delphi'nin ilk açılışında ortaya çıkan Lisans Kayıt penceresi ile yeni lisans anahtarınızı kullanın.

dediklerinizi uyguladım fakat sorun halen aynı fesih bey   :ss

(10-09-2018, Saat: 21:37)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,
hosts dosyasında Delphi ile ilgili engellenen adresleri silin.

iki engelli adres bulunuyordu embarcadero ile ilgili sildim fakat sorun aynı

sorun çözüldü !

kurulumu diğer diske yapmaya çalıştığım için lisansı kabul etmediğini fark ettim bu konudaki bilgisizliğimi aciz görün  Shy

şuanda kurulum devam ediyor herkese teşekkür ederim...