Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Selection çizgi kalınlığı değiştirme
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhabalar.
Selection nesnesinin çizgi kalınlığını değiştirmek istiyorum.

Panel scalesini değiştirdiğimde üzerindeki tüm nesnelerde o oranda değişiyor. Scale değerini 1in altıma indirdiğimde Selection nesnesinin çizgi kalınlığıda inceliyor ve ölçeğe göre görünmez oluyor. GridSize ile köşelerdeki çemberlerin boyutu değişiyor.

Selection nesnesinin çizgi kalınlığını nasıl değiştirebilirim?
Merhaba,
Bir örnek görüntü olsaydı konuyu daha iyi anlardım. Fakat anladığım kadarıyla bir cevap vermek istiyorum.
Panel üzerine bir kaç nesne yerleştirdiniz ve Panel'in boyutunu değiştiriyorsunuz. Selection nesnesi Panel üzerinde yer alıyorsa; bu durumda doğal olarak Selection nesnesinin boyutunun değişmesi de normaldir.
Panel üzerindeki tüm nesnelerin boyu değişsin fakat Selection nesnemin boyutu mu değişmesin demek istiyorsunuz?
Bahsettiğiniz gibi. Ancak Selection ölçeğide değişsin çizgi kalınlığını ayarlayabileyim istiyorum.

Örnek olması açısından;
Aşağıda aynı form üzerine oluşturduğum 3 Selection nesnesi var. Görüldüğü gibi Scale (ölçek) değişince sadece nesne ölçüleri değil çizgi kalınlıkları da değişiyor. İşte bu aşamada çizgi kalınlıkları ile oynamam gerekiyor. Scale (ölçek) değeri 0.25 olan nesnenin çizgi kalınlığını 4 kat büyültürsem çizgi kalınlığı orjinal boyutuna gelecek.
TSelection.png
Merhaba,
Nesnelerin boyutunu değiştirdiğinizde Selection nesnesinin Scale özelliğini değiştirmeyin. Yalnızca en ve boyunu arttırın veya azaltın. Sonuçta bu bir seçim nesnesidir. Grafiksel olarak büyümesi gerekmiyor.
Yakınlaştırma uzaklaşma olduğu için scale mecburen oluyor. En boy oranı için dediğinizi zaten yapıyorum.

Düşündüğüm iki çözüm var. Ancak bir çok yere ek kod yazmam gerekecek.