Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Tutar kısmındaki soru işareti
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Arkadaşlar Programda tutar alanlarının sonunda ? oluşmasını nasıl önleyebilirim. Programın kodları maalesef şuan elimde yok. TL ibaresinin olması gereken yerler ? olarak çıkıyor. Bundan kurtulmanın formülü var mı acaba? Örnek resim ektedir.
İşletim sisteminden düzeltmelisin. Bölge dil ayarlarını incele
(12-10-2018, Saat: 12:24)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]İşletim sisteminden düzeltmelisin. Bölge dil ayarlarını incele

Yhackup bey bölge dil ayarlarım normal gözüküyor. Bölge dil ayarları mı ekte gönderiyorum.
(12-10-2018, Saat: 12:35)erdem55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(12-10-2018, Saat: 12:24)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]İşletim sisteminden düzeltmelisin. Bölge dil ayarlarını incele

Yhackup bey bölge dil ayarlarım normal gözüküyor. Bölge dil ayarları mı ekte gönderiyorum.

Merhaba,
İşletim sisteminizde kullanılan Türk Lirası karakteri unicode karakter seti içerisinde yer alıyor. 
Uygulamanızdaki parasal alanda DisplayFormat alanı da muhtemelen string tipindedir. Bundan dolayı uygulama bu karakteri size farklı bir karakter olarak gösteriyor.
Bu durumu test etmek için bölge ve dil seçeneklerinizdeki para birimi simgesini TL olarak değiştirin ve uygulamanızı yeniden başlatarak, bakın.
Merhaba.

Sanırım Delphi 7 kullanıyorsunuz. Dataset kullandığınızı varsayarak; "Ücret" ve "Top. Tutar" alanlarının currency özelliği true ise false yapın. DisplayFormat özelliğine de ,0.00 yazın. Sorun düzelecektir.
(12-10-2018, Saat: 13:07)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(12-10-2018, Saat: 12:35)erdem55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Yhackup bey bölge dil ayarlarım normal gözüküyor. Bölge dil ayarları mı ekte gönderiyorum.

Merhaba,
İşletim sisteminizde kullanılan Türk Lirası karakteri unicode karakter seti içerisinde yer alıyor. 
Uygulamanızdaki parasal alanda DisplayFormat alanı da muhtemelen string tipindedir. Bundan dolayı uygulama bu karakteri size farklı bir karakter olarak gösteriyor.
Bu durumu test etmek için bölge ve dil seçeneklerinizdeki para birimi simgesini TL olarak değiştirin ve uygulamanızı yeniden başlatarak, bakın.

evet haklısınız KB2739286 nolu tl simgesine ait güncellemeyi kaldırınca TL iconu gözüktü. Peki bunu yeni tl simgesinin görüneceği şekilde ayarlamak mümkün değil mi. Dediğim gibi program eski bir program olduğundan kodlara ulaşma şansım yok. 

(12-10-2018, Saat: 13:25)ihalilcoban Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba.

Sanırım Delphi 7 kullanıyorsunuz. Dataset kullandığınızı varsayarak; "Ücret" ve "Top. Tutar" alanlarının currency özelliği true ise false yapın. DisplayFormat özelliğine de ,0.00 yazın. Sorun düzelecektir.
programa ait kodlara ulaşamıyorum. Baya eski bir program elimde sadece exe olarak var.
(12-10-2018, Saat: 14:19)erdem55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(12-10-2018, Saat: 13:07)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,

evet haklısınız KB2739286 nolu tl simgesine ait güncellemeyi kaldırınca TL iconu gözüktü. Peki bunu yeni tl simgesinin görüneceği şekilde ayarlamak mümkün değil mi. Dediğim gibi program eski bir program olduğundan kodlara ulaşma şansım yok. 

programa ait kodlara ulaşamıyorum. Baya eski bir program elimde sadece exe olarak var.

Belirttiğim gibi compile edilmiş uygulama içinden o alandaki veri tipine ulaşıp, yeniden compile etmek bizler açısından mümkün görünmüyor. 
Biçimlendirmenin unicode olarak düzenlenip yeniden compile edilmesi gerekiyor.
Delphi 7 için bir çözüm bulamadım. Varmıdır çözebilen. ihalilcoban hocam, dediğinizide yaptım nafile...
(14-11-2018, Saat: 11:29)Pimapen_Nuri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Delphi 7 için bir çözüm bulamadım. Varmıdır çözebilen. ihalilcoban hocam, dediğinizide yaptım nafile...

Merhaba.

Hangi veri tabanını kullanıyorsunuz? Parasal alanları formatlamak için herhangi bir kod kullanıyor musunuz? Sorun yaşadığınız alan(lar)la ilgili detayları paylaşabilir misiniz?
(12-10-2018, Saat: 14:19)erdem55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(12-10-2018, Saat: 13:07)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,

Umarım içinde bulunduğunuz durumun vehametinin farkındasınızdır. Ne zaman yıkılacağı belli olmayan (çürük) bir binada otursam önceliğim binanın dış cephe mantolaması ya da boya durumu değil bir an önce yenilenmesi olurdu.  Angel