Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Unigui uygulamasını taşıma
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba, unigui Standalone uygulamasını unigui kurulmamış bilgisayarda çalıştırmak için neler yapmamız gerekiyor unigui yi kurmak dışında.
Merhaba;
Exe olarak çalıştırıyorsanız başka bir şey yapmanıza gerek yok.
Dll olarak çalıştaracaksanız IIS'te işlemler yapmanız gerekir.

İyi çalışmalar.
(13-10-2016, Saat: 09:06)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba;

İyi çalışmalar.

Hocam merhaba sadece exe yi çalıştırdığımda yükleniyor diyor ve devamı gelmiyor sanırım ext klasörünü arıyor exe ile aynı klasöre koydum çalışmadı biraz daha kurcalayacağım. unigui setup kurduğumda çalışıyor.
unigui framework ünü de yüklemelisiniz
(13-10-2016, Saat: 20:43)iyarar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]unigui framework ünü de yüklemelisiniz

exenin bulunduğu klasöre uni-xxversiyon klasörünü , touchxxversiyon-complete klasörünü atıp
uniservermodule formunda properties ta touchroot a "touch\" uni root a "uni\" değerlerini girdim
bunları artık programın kurulu olduğu klasörde arıyor sadece ExtRoot u değiştiremedim
o klasörüde c:\ext-xxx versiyon olarak dizine yerleştirdiğimde kurulum yapmadan çalıştırabildim.
Yani unigui exe dosyanızın çalışması için
ext-4.2.5.1763 / exe klasoründe çalıştıramadım "c:\ext-4.2.5.1763" olarak dizinde duruyor
touch-2.4.2-complete /exe klasörüne konulabiliyor.
uni-0.99.96.1321 /exe klasörüne konulabiliyor.

Bu klasörlere ihtiyacınız var.
UniGui projesi oluşturulduğunda ServerModule'de TOUCHROOT,UNIROOT,EXTROOT ayarlarını değiştirmeden kullanırsanız, Unigui bu kütüphaneleri varsayılan olarak "C:\Program Files (x86)\FMSoft\Framework\uniGUI" klasörü içinde arıyor. Unigui'nin RUNTIME paketini de kurduğunuzda o da aynı yerlere kuruluyor zaten.

Eğer TOUCHROOT,UNIROOT ve EXTROOT yerlerininin başına ".\" yazarsanız, tırnaklar hariç, o zaman gerekli dosyaları uygulamanızın çalıştığı yerde arıyor. Örneğin ;
.\[EXT]
.\[TOUCH]
gibi.

Mobil komponentleri kullanmadıysanız TOUCH klasörünü atmanıza gerek yok, normal bir web uygulamasında diğerlerinin olması yeterli.
Bilginize.

(13-10-2016, Saat: 09:06)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba;

İyi çalışmalar.

Merhabalar. dll olarak çalıştırdığımda Host kayıp ve parametre hatası verdi. Sanırım bahsettiğiniz şekilde ayarlama yapmam gerek ama netten aradığımda da bunun la iligili net bilgiye ulaşamadım.

Bir diğer sorun derleyiciyi ilk yeniden açıp projeyi açtığımda mainform açılmıyor kendim her defasında açmak zorunda kalıyorum. İlk tasarım için açtığımda form geliyordu.
Yol gösterebilir misiniz? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Merhabalar, IIS üzerinde eksik ayarlamalar yapmış olabilir misiniz ?
Aşağıdaki adresten adım adım nasıl ayar yapılacağını bir inceleyin, hepsinin tamam olduğuna emin olun. Yine hata alırsanız yardımcı olmaya çalışalım :
http://www.unigui.com/doc/online_help/iis_7_0.htm
(22-02-2017, Saat: 11:17)ramazan_t Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhabalar, IIS üzerinde eksik ayarlamalar yapmış olabilir misiniz ?
Aşağıdaki adresten adım adım nasıl ayar yapılacağını bir inceleyin, hepsinin tamam olduğuna emin olun. Yine hata alırsanız yardımcı olmaya çalışalım :

Teşekürler cevabınız için. ISS ayarlarında Unigui sayfasında birden fazla iss var ve herhangi birisi için ayar yapmam sonucu değiştirir mi emin olmadığım için herhangi birini herhangi biri için ayar yapmamıştım.
http://www.unigui.com/doc/online_help/in...is_6_0.htm

7 için olan ayarları deniyorum. Tekrar teşekkürler.
ramazan_t Merhabalar, IIS üzerinde eksik ayarlamalar yapmış olabilir misiniz ?

Soldaki ayarlardan izinleri sağda düzenle dediğimde soldakinden farklı ekran çıkıyor bu şekilde devam etsem sorun verir mi?

Zv6Lxeliems9bDd3IqNFkx8Hf6oO2r-6Llexzn8P...w1920-h955
Sayfalar: 1 2 3