Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Çözüldü-istenen işlem yükseltme gerekiyor hatası delphi7
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
arkadaşlar resimdeki gibi hata aldım.  "Unable to create process : istenen işlem için yükseltme gerekiyor"
başka programlar çalışıyor.  kompenantlerla ilğili olabilir diye
seri port ve activex yüklüydu onları kaldırdım gene aynı hatayı alıyorum 
sorun hakkında bilğisi olan var mı acaba

saygılarımla
Merhaba,
Sanırım sorun Windows yönetici yetkileri ile ilgili; uygulamayı yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
Ayrıca antivirüs uygulamara da dikkat! Musallat olduklarında benzeri sorunlar çıkabiliyor. Proje .exe si için izin vermek gerekiyor.
sebebini buldum ama neden yapar bilmiyorum.

1. deneme programdaki tüm kompenantları iptal ettim kaldırdım olmadı
2. deneme giriş formu hariç tüm program doslarını programdan remove yaptım olmadı.
3. deneme projeyi farklı kaydet yaptım çalıştı. sonra eski dosyalarını silip yeniden aynı proje adıyla kaydettim gene çalışmadı
bu esnada farkettimki exe dosyasında yönetici olarak çalıştır seçiliyken hata veriyor.

" yönetici olarak çalıştır" kaldırdım düzeldi neden yapar hocalarım yorumlarsa sevinirim

saygılarımla.

Not:delphiden çalıştır dediğimde hata veriyor exe ye direkt çalıştırdığımda hata vermiyor debug yaptığımdada hata vermiyordu.
O zaman kesinlikle antivirüs programı, ilgili exe den şüphelenmiş ve engel oluyor. Tek yapmanız gereken .exe dosyanıza izin vermek o kadar.
Delphi IDE'nin kendisini Run As Administrator yapıp denediğinizde sonuç ne oluyor diye sorsam.
Merheba.

Delphinin kurulu olduğu dizine sağ tıklayıp Güvenlik sekmesinden Düzenle' yi tıklayarak kullanıcınıza gerekli izinleri verirseniz, muhtemelen sorun çözülecektir. 

r5Np53.png

7a1daN.png
sorun çözüldü hocalarım.
zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

güvenlik ayarlarından tam denetimi daha önce vermiştim. delphi7 ide yi yönetici olarak çalıştırdığımda sorun çıkarmadı
artık.
saygılarımla