Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Macos Anahtar ve Sertifikları Kurmanın Kolay Bir Yolu Var mıdır.
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba,

VMware tarafında Macos işletim sisteminde PA server yüklemesi dışındaki apple developer hesabındaki sertifika ve anahtarları yüklemenin veya neyin eksik olduğunu nasıl anlıyorsunuz doğru işlemleri yapmanın kolay yolu nedir.

*Şu durumda yeni bir proje yapacakken eskilerin de bozuyorum, çözemiyorum günlerce uğraşıyorum.

Teşekkürler.
Delphi tarafında derlerken aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.
*Tüm sertifikaları hem macos tarafında sildim kaldırdım sonra developer tarafında silip yeniden oluşturmama rağmen düzelmedi.

Delphi 10.3.1.
Pa Server 20.0

Alıntı:[PAClient Error] Error: E0776     "Error Domain=IDECodesignResolverErrorDomain Code=3 \"Signing certificate is invalid.\" UserInfo={IDEProvisioningError_UserInfoKey_IDEProvisioningErrorAction=5, NSLocalizedRecoverySuggestion=Signing certificate \"iPhone Distribution:\", serial number is not valid for code signing. It may have been revoked or expired., IDEProvisioningError_UserInfoKey_IDEProvisioningErrorTeam=<IDEProvisioningBasicTeam: 0x7ffc33df; teamID='LGQ42WT', teamName=''>, IDEProvisioningError_UserInfoKey_IDEProvisioningErrorPlatform=com.apple.platform.iphoneos, NSLocalizedDescription=Signing certificate is invalid.}"
Hocam bu olay başlı başına bi bela.. ben 1 kere zor bela yaptım ve Mac PC mi kapadım.. sadece işim olduğunda açıp işimi halledip kapatıyorum.. Dua ediyorum (ve açmıyorum ki ) arızalanmasın bozulmasın Smile
oluşturmayı ve yüklemi nasıl yapıyorsun
Xcode ile geliştirme yapan bir arkadaş bağlanıp sorunu çözdü.
*Macos tarafında bana ait sertifikların tümünü sildik, developer hesabı tarafında da yeniden oluşturarak sertifikları yükleyerek sorunu çözdük.

Tam bilmeyince her şey zor geliyor fakat hata yapmak en büyük öğretmen oluyor.

İyi çalışmalar.