Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: MySQL Drop database Yetkisi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhabalar,

Mysql yetki tanımlarında DROP yetkisi var açılıp kapatılabiliyor ancak ben sadece DROP DATABASE işlemini kısıtlamak istiyorum bunun bilinen bir yöntemi var mıdır ?
Benim bildiğim bunun imkanı yok Sad
DROP yetkisi database, table ve view'lar için ortak. Sadece database için DROP yetkisi olamaz.

Şuraya bakabilirsin:
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
DROP yetkisi drop_priv sütununda tutuluyormuş ve içerik olarak "Databases, tables, or views" yazıyor.
(22-03-2019, Saat: 11:11)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Benim bildiğim bunun imkanı yok Sad
DROP yetkisi database, table ve view'lar için ortak. Sadece database için DROP yetkisi olamaz.

Şuraya bakabilirsin:
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
DROP yetkisi drop_priv sütununda tutuluyormuş ve içerik olarak "Databases, tables, or views" yazıyor.

Sadece Y / N değeri alıyor bu izinler. (5.1'de)

[attachment=533]