Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Delphi Web Geliştirme Frameworkleri
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba,

Delphi ile web tarafında hangi bileşenler/firmalar neler yapıyorla ilgili genel bilgiler listesine buradan ulaşabilirsiniz.

lpHXel5.png
Delphi 10 Seattle sürümünden beri, Delphi'yi sadece web geliştirme için kullanıyorum. Aynı şirkette görev yaptığımız @cemakkus mobil teknoloji tarafında yoğun bir şekilde çalışırken ben de aynı projelerin web/mobil hybrid sürümlerini hazırlıyorum. Kullanmış olduğum bileşenler kısaca şöyle :

ZXlqvG.jpg

Kullandığım teknolojiler arasında en sorunsuz ve güncelleme hızı bakımından en iyisi kesinlikle UniGUI. Kitto2'yi kurduğum ile sildiğim bir oldu. IntraWEB ile bir çok uygulama geliştirdim, sağlam ve stabil yapısına rağmen ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi CGDevtools paketi ve TMS'nin intraweb paketleri olmadan IntraWeb tek başına kullanımında tasarım olarak kötü bir görünüme sahip. 

Delphi ile web yazılımları geliştirmek isteyenlere kesinlikle tavsiyem UniGUI olacaktır. Ülkemizdeki dolar kurundan dolayı tam paketi biraz pahalıya geliyor. Ama Gerek kullanım kolaylığı, gerek mobil bileşen desteği ve ayrıca tema paketleri ile çok kullanışlı bir framework. Değerli @pro_imaj kardeşimiz de UniGUI kullanıyor (Unigui forumlarında görüyorum kendisini). Bana hak verecektir.

Nasip olursa ilerleyen günlerde Intraweb ile kurulum&kullanım konusunda bir makale hazırlamayı düşünüyorum.
Merhaba,
@rmzgenius, UniGUI'nin web uygulamalarını Linux sunucu üzerinde yayınlama konusunda bir planları var mı?
(11-04-2019, Saat: 16:39)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,
@rmzgenius, UniGUI'nin web uygulamalarını Linux sunucu üzerinde yayınlama konusunda bir planları var mı?

http://www.unigui.com/explore/unigui-roadmap-2019

Buyrun 2019 3. ve 4. çeyreğinde ver 2.0 da yol haritasında yayınlamışlar.
(11-04-2019, Saat: 16:43)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(11-04-2019, Saat: 16:39)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,

http://www.unigui.com/explore/unigui-roadmap-2019

Buyrun 2019 3. ve 4. çeyreğinde ver 2.0 da yol haritasında yayınlamışlar.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Tüm sunucular Linux olunca Win tarafına yatırım yapan projelerle pek ilgilenmedim. 
Bu yılın son çeyreğinde UniGUI ile testlere başlayabilirim o zaman.  Smile
(11-04-2019, Saat: 16:31)rmzgenius Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Delphi 10 Seattle sürümünden beri, Delphi'yi sadece web geliştirme için kullanıyorum. Aynı şirkette görev yaptığımız @cemakkus mobil teknoloji tarafında yoğun bir şekilde çalışırken ben de aynı projelerin web/mobil hybrid sürümlerini hazırlıyorum. Kullanmış olduğum bileşenler kısaca şöyle :

ZXlqvG.jpg

Kullandığım teknolojiler arasında en sorunsuz ve güncelleme hızı bakımından en iyisi kesinlikle UniGUI. Kitto2'yi kurduğum ile sildiğim bir oldu. IntraWEB ile bir çok uygulama geliştirdim, sağlam ve stabil yapısına rağmen ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi CGDevtools paketi ve TMS'nin intraweb paketleri olmadan IntraWeb tek başına kullanımında tasarım olarak kötü bir görünüme sahip. 

Delphi ile web yazılımları geliştirmek isteyenlere kesinlikle tavsiyem UniGUI olacaktır. Ülkemizdeki dolar kurundan dolayı tam paketi biraz pahalıya geliyor. Ama Gerek kullanım kolaylığı, gerek mobil bileşen desteği ve ayrıca tema paketleri ile çok kullanışlı bir framework. Değerli @pro_imaj kardeşimiz de UniGUI kullanıyor (Unigui forumlarında görüyorum kendisini). Bana hak verecektir.

Nasip olursa ilerleyen günlerde Intraweb ile kurulum&kullanım konusunda bir makale hazırlamayı düşünüyorum.

Evet kesinlikle Unigui çok başarılı, dönüşler çok hızlı ve stabil.

Lisans konusuna gelince ben lisans konusunda hayatımda böyle adil bir firma görmedim o kadar güzel ki; Kendilerinden kaynaklandığını düşündükleri geliştirme ve hata düzeltime gecikmeleri için lisans sürenize eklemeler yapıyorlar.

Intra web konusunda makale güzel olur.

Unigui konusundaki benim açımdan tek sorun, mobil componenetlerin yetersiz olması ve normal componenetlerle geliştirdiğimiz projenin html5 olarak hareket edememesi. (Responsive)
Hocam bu konuda bilgili arkadaşların bir makalesi çok güzel olur
(11-04-2019, Saat: 17:16)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Unigui konusundaki benim açımdan tek sorun, mobil componenetlerin yetersiz olması ve normal componenetlerle geliştirdiğimiz projenin html5 olarak hareket edememesi. (Responsive)

Hocam 1.90 sürümünde responsive görünüm var diye yazmışlar ama indirip deneme şansım olmadı henüz.

(12-04-2019, Saat: 10:03)malitutuncu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hocam bu konuda bilgili arkadaşların bir makalesi çok güzel olur

UniGUI hakkında genel bir bilgiye aşağıdaki linkten zaten ulaşabiliyoruz :
http://www.delphican.com/showthread.php?tid=139

Nasip olursa bende IntraWEB ve bağlı bileşen paketleri (TMS,CGDevtools) ile ilgili az önce bahsettiğim linktekine benzer bir anlatım hazırlayacağım.
(12-04-2019, Saat: 10:35)rmzgenius Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(11-04-2019, Saat: 17:16)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Unigui konusundaki benim açımdan tek sorun, mobil componenetlerin yetersiz olması ve normal componenetlerle geliştirdiğimiz projenin html5 olarak hareket edememesi. (Responsive)

Hocam 1.90 sürümünde responsive görünüm var diye yazmışlar ama indirip deneme şansım olmadı henüz.

Ben kurdum böyle bir şey yok. Zaten mantık olarakta eğer böyle bir şey olsa, ücretli olarak ayrıca satılan mobil bileşen paketi kaldırılırdı.  Smile
(12-04-2019, Saat: 11:28)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ben kurdum böyle bir şey yok. Zaten mantık olarakta eğer böyle bir şey olsa, ücretli olarak ayrıca satılan mobil bileşen paketi kaldırılırdı.  Smile

Doğrudur hocam, ben de zaten web sitelerindeki yol haritasında 1.90 sürümünün altında "responsive design" yazdıkları için koymuşlar dedim. Neyse, yılın 3.çeyreğinde 2.0 sürümü çıkacakmış, belki onunla bu özelliği sağlarlar.
Sayfalar: 1 2