Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Source Control ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Arkadaşlar, Visual Studio' daki TFS benzeri, Delphi (Berlin ve üstü) destekleyen sağlam bir source control var mı bildiğiniz ? Ve Google Drive veya herhangi bir Cloud desteği olan herhangi biri var mı ? Tabii ki ücretsiz olması yeğdir ama kullanılan, sağlam alternatifleri bilmeden karar vermek anlamsız olur Smile
Tek kişi misiniz, ekip misiniz, kaç kişilik bir ekipsiniz bilmiyorum ama git (github, gitlab, bitbucket) kullanabilirsiniz. Her birisinin kaç kişiye kadar private repo imkanı sağladığını kendi sitelerinde bulabilirsiniz, istediğiniz zaman da birinden diğerine çok rahat geçiş yapabilirsiniz hepsi git uyarlaması olduğu için. Delphi'nin git entegrasyonu maalesef çok başarılı değil ama çok önemli bir sorun olduğunu düşünmüyorum. SourceTree ile ya da direk terminal'den kullanabilirsiniz.
@edo nun dediği gibi, Delphi'nin git entegrasyonu biraz zayıf ama nasıl yapıldığını merak ediyorsan aşağıdaki linki inceleyebilirsin; Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Teşekkürler arkadaşlar, inceleyeceğim. 2-3 kişi bağlanabilse yeterli olacak. Birlikte çalışmak kadar, kod değişimlerini kayıt altına almak için de geçiş yapmak istiyoruz.
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.: 3 kişilik takım, sınırsız private repo. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.: 5 kişilik takım, sınırsız private repo. Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.: (Gitlab sınırsız kişide takım, sınırsız private repo)
"Git + Google Drive" nasıl ilişkilendireceğiniz hakkında bilgiler internette mevcut. Google'da arama yapınca karşınıza epey sonuç çıkıyor.