Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Mysql release pools
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba;

OLuşturduğum Unitde TFDConnection, TFDQuery ve TFDPhysMySQLDriverLink Create ediyorum. Fakat aşağıdaki hata mesajını alıyorum.
Normal forumda bu sorunu yaşamıyorum, bu sorunu nasıl çözerim?

First chance exception at $756735D2. Exception class EFDException with message '[FireDAC][Phys]-301. Driver [MySQL] cannot be released. Hint: Close all TFDConnection objects and release pools'.
TFDPhysMySQLDriverLink->VendorLib altına 'libmysql.dll' yolunu göstermelisin.
Merhaba,
Android ve iOS platformu için uygulama geliştiriyorsanız, Firedac bileşenleri ile uzak sunuculara bağlantı sağlayamazsınız. 
Bu bileşen seti yalnızca Windows, Linux ve Mac OS X için uzak sunucu desteği sunmaktadır.
(11-01-2020, Saat: 20:42)Kerembacioglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]OLuşturduğum Unitde TFDConnection, TFDQuery ve TFDPhysMySQLDriverLink Create ediyorum. Fakat aşağıdaki hata mesajını alıyorum.

Sunucu tarafındaki MySQL veya başka bir v eritabanına bağlanmak için TFDConnection kullanmak çok eskilerde kaldı.
Hem yazılım geliştirme ilkesi, özellikle de Kişisel verileri koruma kanunu KVKK gereği, sunucuları direkt internete veya network'e açmak doğru değil. Aksi durumda müşterileriniz bunu kabul etmeyecektir.

Delphi'in bu derde derman olacak çok güzel bir çözümü var zaten. DATASNAP

Datasnap'le yazılım geliştirmek, başlangıçta çok sancılı, ancak sonrasında çok kolay olduğunu göreceksiniz...

Özetle; bu günden tezi yok, hemen başlayın Datasnap'le yazılım geliştirmeye...
(12-01-2020, Saat: 14:54)otonomi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(11-01-2020, Saat: 20:42)Kerembacioglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]OLuşturduğum Unitde TFDConnection, TFDQuery ve TFDPhysMySQLDriverLink Create ediyorum. Fakat aşağıdaki hata mesajını alıyorum.

Sunucu tarafındaki MySQL veya başka bir v eritabanına bağlanmak için TFDConnection kullanmak çok eskilerde kaldı.
Hem yazılım geliştirme ilkesi, özellikle de Kişisel verileri koruma kanunu KVKK gereği, sunucuları direkt internete veya network'e açmak doğru değil. Aksi durumda müşterileriniz bunu kabul etmeyecektir.

Delphi'in bu derde derman olacak çok güzel bir çözümü var zaten. DATASNAP

Datasnap'le yazılım geliştirmek, başlangıçta çok sancılı, ancak sonrasında çok kolay olduğunu göreceksiniz...

Özetle; bu günden tezi yok, hemen başlayın Datasnap'le yazılım geliştirmeye...

"Sunucu tarafındaki MySQL veya başka bir v eritabanına bağlanmak için TFDConnection kullanmak çok eskilerde kaldı." demişsiniz.
İyi de DataSnap veriyi nasıl alıyor.  Smile
TFDConnection (Firedac, eski adıyla anyDac) Embarca tarafından desteklenen ve yeni protokolleri destekleyen son derece stabil ve güçlü bir bileşen setidir.
DelphiCan'ları yanlış yönlendirmeyelim!
@"Fesih ARSLAN" hocamız haklı. Ben bile birkaç hafta önce MYSQL bağlantısını, Firedac ile değiştirdim. Biraz da olsa hız yakaladım.
Bence @otonomi arkadaş , arayüz uygulamasının herhangi bir şekilde doğrudan MySQL e bağlanması yaklaşımının eskilerde kaldığını , daha fazla güvenlik ,performans ve ölçeklenebilirlik için çok katmanlı mimari yaklaşımların önemini vurgulamak istemiş yanlış anlaşıldığını düşünüyorum.
(13-01-2020, Saat: 08:39)vkamadan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bence @otonomi  arkadaş , arayüz uygulamasının herhangi bir şekilde doğrudan MySQL e bağlanması yaklaşımının eskilerde kaldığını , daha fazla güvenlik ,performans ve ölçeklenebilirlik için çok katmanlı mimari yaklaşımların önemini vurgulamak istemiş yanlış anlaşıldığını düşünüyorum.

Cümlenin öznesi bulmak için "mySQL veri tabanına bağlanmak için  eskide kalan nedir?" diye sorduğumda, FDConnection yanıtını alıyorum.  Wink
(13-01-2020, Saat: 08:39)vkamadan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bence @otonomi arkadaş , arayüz uygulamasının herhangi bir şekilde doğrudan MySQL e bağlanması yaklaşımının eskilerde kaldığını , daha fazla güvenlik ,performans ve ölçeklenebilirlik için çok katmanlı mimari yaklaşımların önemini vurgulamak istemiş yanlış anlaşıldığını düşünüyorum.

Evet, aynen bunu kastetmiştim. maalesef doğru kelimeleri seçememişim.

FDConnection'ın direkt DB bağlantı nimetlerine nankörlük etmiş olmayayım, zamanında çok ekmeğini yedim Smile
Uygulama Windows için yapılıyor.

Normal foruma Create etmeden TFDConnection, TFDQuery ve TFDPhysMySQLDriverLink eklediğimde herhangi bir sorun yok.
Unite sorun yaşıyorum.
Sayfalar: 1 2