Delphi Can

Orjinalini görmek için tıklayınız: Veritabanı Güncelleme
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba arkadaşlar. Ben Accsess veri tabanında kayıtlı bilgilerimi tekrardan düzenlemek istiyorum. Bir program yazdım Programda UrunAd ve UrunMarka var. Örneğin Ürünadı: Monitör Markası: LG... Ben Ürünadı mönitör olanların markalarını Samsung olarak düzenlemek istiyorum. 

Kullandığım kod ise bu ; 

ADOQuery1.SQL.Text:='Update KafeUrunler Set UrunMarka="'+UrunMarka.Text+'" Where UrunAd="'+UrunAd.Text+'"';

Ama hata alıyorum. Nerede düzenleme yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba,
Hatayı da paylaşma imkanınız var mı?
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

QuotedStr
ADOQuery1 deki sql komutunu çalıştırmak için "ADOQuery1.ExecSql" kullanıyorsunuz dimi ?
(19-12-2016, Saat: 15:10)barisatalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.ADOQuery1 deki sql komutunu çalıştırmak için "ADOQuery1.ExecSql" kullanıyorsunuz dimi ?

Tabi kullanıyorum

(19-12-2016, Saat: 14:57)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Merhaba,
Hatayı da paylaşma imkanınız var mı?

Geçerli sağlayıcı, tek yürütmeden birden çok kayıt dizisi döndürmeyi desteklemiyor. Hatası alıyorum.

Hatayı çözmüş bulunmaktayım arkadaşlar. Güncelleme ve kayıt işlemlerini tek bir AdoQuery de yapıyormuşum... Farklı bir query ekledikten sonra ve Update işlemini yeni query de yaptıktan sonra hatam düzeldi. Yardımınız için teşekkür ederim. ^^
Her Query için farklı bir AdoQuery eklemenize gerek yok. Bir tane Adoquery kullanıp, SQL yazacağınız zaman ADOQuer1.SQL.Clear; yazdıktan sonra kendi sql cümlenizi ekleyip ondan sonra çalıştırabilirsiniz.Her seferinde CLEAR metodu ile Adoquery'nin içini temizlediğiniz müddetçe sorun yok. Sorununuzu çözmüşsünüz ama bu da aklınızda bulunsun diye yazdım.