Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Emeğin Çalınması
#1
Sad 


While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#2
Enteresan, adamların aklına gelmiş yazmışlar, resim dosyasından html e aktarım yapıyor.
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
WWW
Cevapla
#3
Yapılan iş ilginç ve başarılı ama sebep olacağı veya kullanılacağı durumları düşününce korkutucu.
Cevapla
#4
İlginç fakat en fazla tasarımı koda dönüştürebilir, tasarımın ardındaki mekanizmayı elde etmesinin pek mümkün olduğunu düşünmüyorum.
Peyami Safa: "Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır". 
Cevapla
#5
Bankaların sayfalarını klonlayanlara gün doğdu..
Amatör Küme Bilgisayar Programcısı
WWW
Cevapla
#6
(06-10-2017, Saat: 12:00)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Olİlginç fakat en fazla tasarımı koda dönüştürebilir, tasarımın ardındaki mekanizmayı elde etmesinin pek mümkün olduğunu düşünmüyorum.

Tasarım için ciddi anlamda kaynak ayıran firmalar var.  Tasarım bir çok firmada tek kişi ile değil ekip kurularak, toplantılar sonucunda belirleniyor. Tasarımdaki renk tonları, bir simge veya nesne o firmanın marka veya reklam yüzü/yönü olabiliyor. Bu sistemle tüm bu emekler gasp edilmiş oluyor.

(06-10-2017, Saat: 14:58)barutali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye OlBankaların sayfalarını klonlayanlara gün doğdu..

Ali Bey'in de değindiği gibi interaktif dolandırıcılık yöntemine (örn. fishing) de sebep olur.
While true do; Hayat döngüsü, kısır değildir! Yapılan bir yanlış, o döngünün dışına çıkmanızı sağlayacaktır.
WWW
Cevapla
#7
Vay be.. Nutkum tutuldu!
May the force be with you!
Cevapla
#8
yuh diyorum.. nutkum tutuldu.
WWW
Cevapla
#9
Bıçakla insan da öldürebilirsin, salatalık da doğrayabilirsin.
WWW
Cevapla
#10
Katkılarınız için teşekkür ederim. Böylesine önemli bir konuyu gündeme getirerek geliştiricilerin alemlerine dahil etmeniz güzel bir davranış oldu Fesih Bey.

Ali Bey'in aklına gelen hemen benim de aklıma geldi. Bankacılık, sosyal ağlar, çeşitli korsan içerik indirim sağlayıcıları gibi insanların fishing yada clickbait olacağı, avlanacağı çoğu sistemi birebir klonlayıp herhangi bir ek scripte ihtiyaç duymadan kolaylıkla oluşturulabilir.

İyi niyetli geliştiriciler için referans alınacak bir sistemi analiz etmeyi hızlandırarak hızlı bir prototip çıkarmak için birebir bir yapı. Daha önce neden yapılmadığını merak etmiyor değilim.

Araba üreticilerinin karoser yapılarını referans alarak onun üzerinde çalışma yapmaları bariz bir şey. Aslında her araba open-source olarak piyasaya sürülüyor. Aynı şey yazılım dünyasında da mümkün. Bunca zamandır yaptığımız şey, istenilen ürünü analiz ederek benzer iş modellerini oluşturarak yeniden tasarlamak. (Tabi bu bahsettiğim müşteri talepleri ile bu taleplerin fazlasını barındıran ürünlerden istenilen bölümlerin alınması için geçerli)

Bu tarz durumlarda iyi niyetliler için çok güzel bir hizmet olacakken, bunu kötüye yorup birçok insanı üzecek kişilerde ne yazık ki olacaktır. Yakın bir tarihte 3 dakikalık ana haber bülteni haberi olacak bir konu.
{ talk is cheap show me the code. }
Cevapla

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi