Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Carrier Grade Network Ip
#1
Arkadaşlar merhaba bir kaç gündür evdeki internetim için port yönlendirme sorunu yaşıyordum. Araştırken Turk Telekom,Superonline,Türknet gibi servis sağlayıcılar ip sıkıntısı çektiği için (tabi kendileri bunu kabul etmeselerde güvenlik için deselerde) tek bir ip adresi üzerinden bir çok müşterisine interner hizmeti veriyor. Kullanıcı internet çıkışında herhangi bir sorun yaşamıyor taki evdeki bir cihaza yada pc ye port yönlendirerek erişmek istediğinde. Bu sorunu aşmak için sabit ip öneriliyor ki yaklaşık 15 tl karşılığında. Peki buna hakları varmıdır? Buldukları bu yöntemle galiba ülkemize bir süre daha IPv6 hizmeti gelmecek gibi görünüyor.
Cevapla
#2
Bu son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir sorun oldu, fiber net gelen yerlerde oluyor sadece, daha önce standart portlar üzerinden yayın yapan sistemler router/switch yöntemine geçiyor. Hal böyle olunca sizin modemden yaptığınız yönlendirmeyi arayıp servis sağlayıcınıza da yaptırmanız gerekiyor, bunu aşmak için de sabit IP alıcaksınız diyorlar, buna mukabil de önceden 1 tl olan sabit IP ücretlerini 15 Tl ye çıkardılar zira oldukça fazla istenmeye başladı son yıllarda, oda kamera sistemlerinden kaynaklanıyor. Dışarıdan izlemek için mecburen sabit ip almak gerekiyordu, fakat artık oda gerekli değil, kayıt cihazları en azında yenileri sabit ip istemiyor, p2p bağlantısını kullanmaya başladılar onlarda.
düşük cümleler kullanmış olabilirim kusura bakmayın, biraz sorunluyum bu gün Smile
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
WWW
Cevapla
#3
Sabit ip hizmeti için zamanında 2 TL alıyorlardı. Git gide artırdılar. Bunu da fırsata çevirdiler.
Aslında her modem ayrı IP alıyor olması gerekiyor. Sadece Ip sabit değil. (Ben böyle biliyorum)
Cevapla
#4
siyaset yapmak istemiyorum ama, dünyanın en pahalı yakıtı arabamda, dünyanın en rezim yavaş yasaklı ve berbat ama en pahalı interneti de evimde.. yayın da ve yapımda emeği geçenleri kınamaktan başka şeylerde yapmak geçiyor içimden ama.. en iyisi susmak..
WWW
Cevapla
#5
uzun zamandır ip aynı bir nevi bedeva sabit ip gibi sanki uydunet kullanıyorum
Cevapla
#6
Taahhüt ettiği hızları bile veremeyen hizmet sağlayıcılar. Mesele ücret almaya geldiği zaman hiç acımadan yüksek ücret alma peşindeler.
Sabit ip gibi ek hizmeti bırakın bugün İstanbulda fiber oranı yüksek deseler de bu tam bir yalan size verecekleri max hız 16 mbit DSL çoğu yerde ilk açılışta 4 mbit veriyorlar telefon ediyorsunuz 8 veya biraz üstüne çıkıyor biraz daha arıza çıkarıyorsunuz 10 mbit üstü görüyorsunuz. (Bunu bana evdeki internetim yavaş diye dert yanan tüm iş arkadaşlarım ve çevreme söyleyip test ettim senaryo hemen hemen her ilçede tuttu sadece bazı yerlerde 4 ile değil 6 üstü ile başlıyorlar. )
Şimdi bu adamların vereceği sabit ip de yaşanan rezaletler ne verin 15 lirayı ip niz sabitlenesiyede uğraşın. Çok yazdım ama vaktiyle bu olaylarda Türk Telekom denen bir çok bölgede tekel alt yapı sunan firmadan çok çektik hem kurumsal hem kişisel olarak.
Cevapla

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi