Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphide Remote Dektop Uygulaması
#1
Merhaba arkadaşlar.
Sanırım hepimiz burda müşterilerimize bağlanma konusunda ammy, alfemix (yerli firma ve delphide yazılmış) yada teamviewer kullanmakta ve sorunlar yaşamaktayız (gerek lisans gerek bağlantı sayısı aşıldı vs gibi sorunlardan)..

Bu konuda delphide yazılmış bir uygulama mevcut.

Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol AllaKore-Remote uygulamasının kodlarını sizlerle paylaşıyorum.

Tek dezavantaji win yüklü internete açık bir sunucunuya sahip olmanız gerkeiyor. uygulama 2 parçadan oluşmakta, Server ve client. Server sunucu sürekli açık kalmalı. Client ise sunucuya bağlanıp bir iç ID ve random pass almakta. zaten siz sunucu uygulamasına girip o anda aktif kullanıcı sayısını da görebilmektesiniz.. Smile

en son çalıştığım iş yerinde hayata geçirmiştim. Tek yapmanız gerekn client tarafında server isimli bir değişkene sizin server IP nizi vermek.

Teşekküre gerek yok rep puanı verirseniz müteşekkür olurum Smile
WWW
Cevapla
#2
Normalde parola ekranında yada Windows smartscreen ekranında uygulamamız kontrolleri kaybediyor. Pc başında birinin bu ekranları geçmesi gerekiyor. Bu uygulamada bunun için çalışma yapılmış mı?

Sanırım TeamViewer, Alpemix, Radmin gibi uygulamalarda bu burumların sorunsuz kullanıldığını belirtmeme gerek yok.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
Cevapla
#3
walla ben şirktin iç neteorkunda herhnagi bir kullanıcıya direk bağlanıyorum, hem ben hem de o görüyor.. yani biri bağlandığında win lock ekranına geçmiyor. ammyyden hiç bir farkını görmedim
WWW
Cevapla
#4
ekteki istenen işlem için yükseltme gerekiyor hatasını verdi yardımcı olabilme imkanınız varmı
Cevapla
#5
(23-10-2017, Saat: 17:14)osiso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Olekteki istenen işlem için yükseltme gerekiyor hatasını verdi yardımcı olabilme imkanınız varmı

UAC ile ilgili bir problem, normalde uygulama klasöründe dosya derlenmiştir. Sadece direkt derleyip açma işlemini yapamıyor. Bunun için yukarı menüde ki Project>Options>Application bölümünde UAC tikini kaldırmanız gerekmektedir. XE8'de bu özellik olmadığı için görsel yardımda bulunamıyorum. 


Tamam dedikten sonra uygulama klasöründen de uygulamayı derlenmiş biçimde açabilirsiniz.


Saygılarımla,
İyi çalışmalar.
Cevapla
#6
(23-10-2017, Saat: 17:14)osiso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Olekteki istenen işlem için yükseltme gerekiyor hatasını verdi yardımcı olabilme imkanınız varmı

Bu hatayı, programı Rad Studio üzerinden çalıştırırken alyorsunuzdur.Rad Studio'yu yönetci olarak çalıştırın sorun hallolur.
Bizi Toprağa Gömdüler Fakat Tohum Olduğumuzu Bilmiyorlardı.
Cevapla
#7
const taki host değişkenine dış ip adresimi yazdım dışardan bağlantıya izin vermiyormu illa aynı ağ ve internet hattında mı olmak gerekiyor ben bir türlü kullanamadım yardımlarınızı bekliyorum youtube taki video yu da izledim aynı benim gibi yapmış iç ip adresini vermiş bağlandı ben id ve pass alamıyorum dışarıdan dış ip adresini yazarak yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Cevapla
#8
(24-10-2017, Saat: 01:11)osiso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Olconst taki host değişkenine dış ip adresimi yazdım dışardan bağlantıya izin vermiyormu illa aynı ağ ve internet hattında mı olmak gerekiyor ben bir türlü kullanamadım yardımlarınızı bekliyorum youtube taki video yu da izledim aynı benim gibi yapmış iç ip adresini vermiş bağlandı ben id ve pass alamıyorum dışarıdan dış ip adresini yazarak yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çalışmaz çünkü dış ip'nin çalışması için sizin yada -güvenlik gereği size kapalı olabiliyor- internet sağlayıcınızın (örneğin telekom) modeminizde port açması gerekiyor.Modemler arasında ufak tefek fark olsa da genelde mantık şudur.Modemde bir port açılır ve açılan bu port içerdeki (localdaki) bir ip'ye yönlendirilir.Yani router (modeminiz,dış ip ona ait çünkü) kendisine dışarıdan gelen veriyi içeride kime göndereceğini bilmesi lazım.Tabi port açmak birtakım güvenlik açıklarını da beraberinde getirir,burada dikkatli olmak ve gerekli önlemleri almak gerekir.
Bizi Toprağa Gömdüler Fakat Tohum Olduğumuzu Bilmiyorlardı.
Cevapla
#9
savaş ey gerekli açıklamayı yapmış. Dış IP ye bağlanmak için modem port ayarı yapmak vs lazım.. ben çok kullanıcılı dahili networku olan bir yerde sorunsuz çalıştıyırum..
WWW
Cevapla
#10
Savaş hocanın dediğine ek olarak;

Bu iş Hole Punching Big Grin Genelde TeamViewer gibi programlar UPnP yerine Hole Punching kullandığını öğrendim.

Bir dava olmuştu burada isterseniz bir okuyun;

Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Ol
Cevapla

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi