Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitap Yayın Süreci
Kitap gözden geçirilmek üzere BTG (Bilgi ve Teknoloji Grubu) 'na gönderildi. 05.10.2018-14:10
BTG (Bilgi ve Teknoloji Grubu) tarafından iki sayfalık bir reklam tasarımı bekleniyor. 08.10.2018 - 15:30

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLL İçindeki Formu Açma
#1
Herkese merhaba;

DLL içindeki bir formu ana uygulamamızda nasıl açacağımız ile ilgili bir kaynak olması açısından bir örnek hazırladım. Biraz araştırma ile zaten internet te mevcut örnekler var bende ekstra bir şeyler yapmadım. Belki bazı arkadaşların bu konuda bir fikri yoksa böyle birşey de delphi de varmış diyerek kullanmak isteyebilirler. 

Öncelikle yaptığınız bir formu DLL olarak uygulamanızda kullanmak isterseniz, yapmanız gereken "File>New>Other>Delphi Porject>Dynamic-Link Library" diyerek bir Dll projesi oluşturmanız gerekmekte. Daha sonra yapmış olduğunuz formu bu DLL e "Project>Add to Project" diyerek ekliyorsunuz.  Bunu yaptığınızda otomatik DLL kodunuza formunuzun unit ini ekliyor delphi. 

Şimdi DLL den çağrım yapabilmek için formumuza eklememiz gereken bir kaç fonksiyon var bu fonksiyonları uzun uzun anlatmıcam. Kaynak kodları incelediğinizde görebilirsiniz. Kaynak kodları açtığınızda ListviewLoopDLL.dll, ListViewDLL içindeki projenin dll idir. ListViewDLL projesinde değişiklik yaptığınızda ordaki dll'i kopyalayıp ana uygulamadaki exe nin bulunduğu klasörün içine kopyalamanız gerekiyor. Çünkü ana uygulamadaki exe bulunduğu klasördeki dll'i kullanıyor. Arkadaşlara faydalı olması dileğiyle.

Görünüm:
9QZBN3.gif

Kaynak Kod:
Linkleri Görebilmeniz İçin Giriş yap veya Üye Olİndirebilirsiniz | Yandex Disk
WWW
Cevapla
#2
Paylaşım için teşekkürler...
There's no place like 127.0.0.1
WWW
Cevapla
#3
Rica ederim.
WWW
Cevapla

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi