Tüm Platformlar için Hızlı Uygulama Geliştirme Kitabı... Delphi

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitter

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
fastreport design açılmıyor [Çözüldü]
#1
Merhaba delphi ide içerisinde frxreport objesine çift tıklayarak yeni rapor oluşturmak istedim ide dondu herhangi bir yanıt vermedi 4-5 defa kapadım açtım bilgisayarı yeniden başlatım ama nafile daha sonra idenin bir hatasıdır diyerek var olan bir fr3 raporun kopyasını oluşturup projemde bir butona frxReport1.DesignReport derim olur biter dedim idenin başına gelenler projenin de başına geldi yanıt vermiyor durumuna düştü fastreportu kaldırdım kurdum daha yeni bir versiyonla denedim aynı değişen bir şey yok sonra eski bir projelerimden birinde dizayn et olayını kontrol ettim aynı sorun ondada çıktı yani sorun ne delphi  nede fastreportaymış sanal makine kurulu windows 10 da test etim hiç bir sıkıntı çıkmadı.

konuyu yazarken görev yöneticisinden ayrıntılar proje.exe sağ tıklayıp bekleme zincirini incele dediğimde PROJE.exe başka bir işlemi (splwow64.exe) bekliyor u gördüm splwow64.exe işlemi sonlandırdığımda rapor dizayn ekranı açıldı projemi kapatıp tekrar açtım aynı sorun tekrar çıktı splwow64.exe bekleme zincirini görüntüle dediğimde spoolsv.exe yi gördüm baktığımda buda yazdırma biriktiricisi hizmetymiş bunu yeniden başlat dediğimde rapor dizayn ekranı tekrar göründü ne yazıkı projeyi her kapatıp açtığımda bu hizmeti yeniden başlatmam gerekiyor.

bilgisayarda başka bir windows kullanıcı hesabı vardı onunla giriş yaptım onda bir problem yok.

bu tip sorunla karşılaşan oldumu şu an windows repair v.s tooları deniyorum. format dışında Smile   fikir önerilere açığım.

“Do. Or do not. There is no try.”
Cevapla
#2
windows repair toolar v.s denedim düzelmedi aygıtlar ve yazıcılar da varsayılan yazıcım ağda tanımlı bir yazıcıydı 192.168.1.50 üzerinde canon şeklinde bende şu anda o ağda değilim.
ilginçtir ki varsayılan yazıcımı Microsoft Print To PDF yaptığımda sorun düzeldi anladığım kadarı ile dizayn et dediğimde bir şekilde ağdaki yazıcı ile iletişime geçmeye çalışıyordu muhtemelen herkes te aynı değildir bu sorun çünkü daha önce hiç varsayılan yazıcımı değiştirmeden dizayn et diyebiliyordum Velhasılıkelam böyle bir sorunla karşılaşan olursa her şeyden önce varsayılan yazıcısını kontrol etsin.

“Do. Or do not. There is no try.”
Cevapla
#3
Teşekkür ederiz.
Cevapla

Konuyu Paylaş : facebook gplus twitterKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  [ ÇÖZÜLDÜ ] RAD Studio Community Edition ? BY-HAYALET 3 169 11-09-2018, Saat: 10:20
Son Yorum: BY-HAYALET
  (Çözüldü) function kullanımı Dostk 3 208 24-07-2018, Saat: 14:54
Son Yorum: Dostk
Exclamation [ÇÖZÜLDÜ] Delphi EXE Resource TR Dil Sorunsalı mrmarman 6 330 12-07-2018, Saat: 11:09
Son Yorum: mrmarman
  [ÇÖZÜLDÜ]-Tip Dönüşümü - [TXSDecimal > Float ) hi_selamlar 6 313 02-07-2018, Saat: 12:19
Son Yorum: hi_selamlar
  [ÇÖZÜLDÜ]-Başka Uygulamadaki MDIChild Form Handle Alma hi_selamlar 9 384 29-06-2018, Saat: 09:52
Son Yorum: hi_selamlarKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi