Delphi Can
TListViewItem arkaplanı nasıl değiştirilir? - Baskı Önizleme

+- Delphi Can (http://www.delphican.com)
+-- Forum: Delphi (http://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Mobil Platform - FireMonkey (FMX) (http://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: TListViewItem arkaplanı nasıl değiştirilir? (/showthread.php?tid=1431)

TListViewItem arkaplanı nasıl değiştirilir? - Abdullah ILGAZ - 23-10-2017

FireMonkey projelerinizde TListView üzerinde çeşitli bilgileri göstermeyi, listelemeyi, aramayı yapmak için kullanıyoruz. Bu yazımızda TListView içindeki TListViewItem nesnelerini arkaplan rengini kolay bir şekilde nasıl değiştireceğimizi anlatacağım.
  • Öncelikle 1 adet FMX form oluşturun.
  • Şimdi içerisine 1 adet TListView ekleyin.
  • Eğer çift renk olarak kullanacaksanız form üzerine eklediğiniz ListView1'in Properties kısmına gelin ve AlternatingColors parametresini True yapın.
o6kgbR.png
  • Şimdi form üzerindeki ListView1'e sağ tuş yapın
  • Edit Custom Style... 'a tıklayın.
lbW7Mg.png
  • Yan sekmede sizin için oluşturulan StyleBook1 nesnesini yönetmeniz için Style Designer açılmış olacak.
  • Structure bölümünden ListView1Style1'in kırılımlarını açarak itembackground ve alternatingitembackground parametrelerine tıklayarak aktif hale getirin.
  • Object Inspector bölümünden Color değerini değiştirerek istediğiniz renkleri belirleyebilirsiniz. (Hex kod değeri kullanmak için #FF{6 haneli HEXCODE} yazın.)

TListViewItem arkaplanı nasıl değiştirilir? - mcuyan - 24-10-2017

kernow software in kstableview componentini denemenizi önririm. keza ben kstableview ı keşfettikten sonra hiç bir zaman lisview e ihtiyac duymadım. (Bu arada delphide style larla ne zaman uğraşsam hep başım belaya girdi ve apk yada ipa larda müthiş paket boyutu artmaları yaşadım.)

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Cvp: TListViewItem arkaplanı nasıl değiştirilir? - uparlayan - 25-10-2017

(24-10-2017, Saat: 20:07)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.kernow software in kstableview componentini denemenizi önririm. keza ben kstableview ı keşfettikten sonra hiç bir zaman lisview e ihtiyac duymadım. (Bu arada delphide style larla ne zaman uğraşsam hep başım belaya girdi ve apk yada ipa larda müthiş paket boyutu artmaları yaşadım.)

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Merhaba,

Bazı yazılarda uzun süredir bu bileşen paketine güncelleme gelmediğine dair görüşler belirtilmişti fakat proje'nin güncel hali bitbucket üzerinden devam ediyor, link aşağıda;

( Bu yazı yazıldığı sırada bu pakete en son 20 saat önce bir güncelleme gelmişti... )

Cvp: TListViewItem arkaplanı nasıl değiştirilir? - mcuyan - 29-10-2017

(25-10-2017, Saat: 14:25)uparlayan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(24-10-2017, Saat: 20:07)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.kernow software in kstableview componentini denemenizi önririm. keza ben kstableview ı keşfettikten sonra hiç bir zaman lisview e ihtiyac duymadım. (Bu arada delphide style larla ne zaman uğraşsam hep başım belaya girdi ve apk yada ipa larda müthiş paket boyutu artmaları yaşadım.)

Merhaba,

Bazı yazılarda uzun süredir bu bileşen paketine güncelleme gelmediğine dair görüşler belirtilmişti fakat proje'nin güncel hali bitbucket üzerinden devam ediyor, link aşağıda;

( Bu yazı yazıldığı sırada bu pakete en son 20 saat önce bir güncelleme gelmişti... )

ABi haftalardır arıyordum.. Hatalar vs.. Çok teşekkürler bilgi ve gücnelleme için..

Ama kstableview mobilde çok işinize yarayacaktır eminim..

TListViewItem arkaplanı nasıl değiştirilir? - Bay_Y - 05-07-2018

Teşekkürler , güzel bir anlatım olmuş.