Delphi Can
Delphi Başlama Hızı Sorunu - Baskı Önizleme

+- Delphi Can (https://www.delphican.com)
+-- Forum: Delphi (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Delphi Sürümleri (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Delphi Başlama Hızı Sorunu (/showthread.php?tid=172)

Sayfalar: 1 2

Delphi Başlama Hızı Sorunu - yhackup - 08-09-2016

Merhabalar
İki gündür Delphi açılması 3 ,5 dakikayı buluyor, Bazen yanıt vermiyor.. Sebebi ne olabilir ?

imgpsh_fullsize

Delphi Başlama Hızı Sorunu - ozcanm - 08-09-2016

Merhaba,
Tools>Options>Delphi Options>Library kontrol ettiniz mi? son günlerde yüklediğiniz 3.parti bir bileşen varsa ve kaldırdığınızda burada artıkları kaldıysa bundan da kaynaklanabilir.Normade dosyayı bulamadığı zaman uyarı verir fakat yine de bir kontrol etmenizi tavsiye ederim. Sistem özellikleriniz iyi ise bu süre uzun gözüküyor.
İyi çalışmalar.

Delphi Başlama Hızı Sorunu - esistem - 08-09-2016

Bütün paketleri yükledikten sonra bu olayı yapıyorsa, ram veya işlemci ile ilgili bir sıkıntınız olabilir, ram yada işlemciyi yoğun kullanan başka bir programınız varmı kontrol edin bence, oldukça uzun bir süre zira.

Cvp: Delphi Başlama Hızı Sorunu - TescilsizUzman - 08-09-2016

Merhaba,
Cyber ile aynı fikirdeyim. Yüklemiş olduğunuz Component setlerinden biri internet bağlantısı ile lisans ve sürüm kontrolü yapmaya çalışıyor. 
Component'leri yeniden eskiye doğru sırayla kaldırın. Her Component kaldırdığınızda IDE'yi yeniden başlatın.

Delphi Başlama Hızı Sorunu - edo - 08-09-2016

Bileşen kurarken ve kaldırırken de Delphi IDE'sinin kapalı olduğuna emin olun.

Delphi Başlama Hızı Sorunu - yhackup - 09-09-2016

(08-09-2016, Saat: 14:15)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Cyber ile aynı fikirdeyim. Yüklemiş olduğunuz Component setlerinden biri internet bağlantısı ile lisans ve sürüm kontrolü yapmaya çalışıyor. 
Component'leri yeniden eskiye doğru sırayla kaldırın. Her Component kaldırdığınızda IDE'yi yeniden başlatın.

IDE'yi nasıl yeniden başlatabilirim ?

Cvp: Delphi Başlama Hızı Sorunu - TescilsizUzman - 09-09-2016

(09-09-2016, Saat: 10:33)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-09-2016, Saat: 14:15)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

IDE'yi nasıl yeniden başlatabilirim ?

Açıksa kapatın yeniden başlatın demek istemiş.

(09-09-2016, Saat: 10:36)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-09-2016, Saat: 10:33)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: IDE'yi nasıl yeniden başlatabilirim ?

Açıksa kapatın yeniden başlatın demek istemiş.

Fakat Mydac dışında bir componetim yok ki ve kurulum yapıldıktan bir kaç gün sonra bunlar olmaya başladı. ilk bir kaç gün sıkıntı yoktu sanki onlarla ilgili değil gibi, tekrar kaldırıp yüklemekte istemiyorum Sad

Kaldırmayı denediğimde de yanıt vermiyor durumuna düştü Dodgy

J3lazQ.png

Delphi Başlama Hızı Sorunu - esistem - 09-09-2016

ben hala makinedeki ram yada hdd kaynaklı bir sorun olabilir diye düşünüyorum yakup bey.

(09-09-2016, Saat: 11:49)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben hala makinedeki ram yada hdd kaynaklı bir sorun olabilir diye düşünüyorum yakup bey.

Android studio sistem gereksinimlerini daha hunharca kullanan bir uygulama ama bundan hızlı açılıyordu bu yüzden Ram Hdd olduğunu düşünmüyorum.

"Modify, Repair, Uninstall" exesi ile repair ettim düzeldi hocam,