Delphi Can
Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - Baskı Önizleme

+- Delphi Can (https://www.delphican.com)
+-- Forum: Delphi (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Mobil Platform - FireMonkey (FMX) (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun (/showthread.php?tid=1723)

Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - pro_imaj - 23-12-2017

Merhaba;

ios developer hesabında 1 adet iphone 1 adet ipad ekliydi ve sorunsuz uygulama testleri yapabiliyordum.

Devices kısmında yeni bir ipad ekledim ilgili projede ilişkileri kurdum Developer tarafındaki tüm bağlantılar active gözüküyor, hatta ios tarafındaki tüm sertifikaları kaldırıp Xcode kısmından yeniden download ettim. Proje derlenirken herhangi bir sorun yaşamıyorum.

Buna rağmen diğer iki cihazda sorunsuz kurulum gerçekleşirken yeni eklediğim ipad'te aşağıdaki hatayı alıyorum.

Alıntı:Uygulama İndirilemiyor
"Project1", şu anda yüklenemedi.

Sorun kaynağını bulamıyorum, yardımlarınızı rica ederim.

Cvp: Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - TescilsizUzman - 23-12-2017

Merhaba,
Önceden eklediğiniz cihazlardan biri ile son eklediğiniz cihazın Apple kullanıcı kaydı aynı mı?

Cvp: Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - pro_imaj - 23-12-2017

Cihazların hepsinin Apple kullanıcı adları farklı hocam.

Yüklenemeyen uygulamanın olduğu ipad cihazdaki kullanıcı kaydıyla ilgili olabilir mi?

Cvp: Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - TescilsizUzman - 24-12-2017

(23-12-2017, Saat: 23:41)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihazların hepsinin Apple kullanıcı adları farklı hocam.

Yüklenemeyen uygulamanın olduğu ipad cihazdaki kullanıcı kaydıyla ilgili olabilir mi?

Apple kullanıcı adlarını kastetmemiştim. Bildiğiniz gibi herhangi bir Apple cihaz, Apple ürünlerinden veya Apple Store'dan faydalanabilmesi için mail ile kullanıcı kaydı oluşturup, giriş yapması gerekiyor. Apple, uygulamaları varsayılan olarak, bir kişiye ait 2 farklı cihaza aynı uygulamanın kurulmasını engelliyor. iTunes üzerinden bu parametre değiştirildiğinde, bir kişiye ait birden fazla cihazda aynı uygulama kurulabilir ve kullanılabilir.

Cvp: Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - pro_imaj - 24-12-2017

Yazarken yanlış anlaşılmaya neden olacak şekilde yazmışım, fakat anlatmak istediğim sizinkiyle aynı.

Sizinde yazdığınız gibi Apple kullanıcı kayıtları farklı hocam.

Biraz daha uğraşayım, sonuçlanınca paylaşacağım.

Teşekkür ederim.

Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - SimaWB - 25-12-2017

(24-12-2017, Saat: 20:22)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Apple, uygulamaları varsayılan olarak, bir kişiye ait 2 farklı cihaza aynı uygulamanın kurulmasını engelliyor. iTunes üzerinden bu parametre değiştirildiğinde, bir kişiye ait birden fazla cihazda aynı uygulama kurulabilir ve kullanılabilir.

Bu konuda bir yanlışınız olabilir mi Fesih Bey?
2 IPhone'umda da aynı uygulamalar vardı geçen ay. Şimdi birisi iptal oldu ama tek bir ICloud hesabım(kullanıcım) var ve hiç bir ayar değiştirmedim. Kızımın da tek bir hesabı var ve bu hesabı hem IPhone'unda hem de IPad'inde kullanıyor ve bir çok uygulama her iki cihazda da çalışıyor.

Cvp: Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - TescilsizUzman - 25-12-2017

(25-12-2017, Saat: 10:01)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-12-2017, Saat: 20:22)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Apple, uygulamaları varsayılan olarak, bir kişiye ait 2 farklı cihaza aynı uygulamanın kurulmasını engelliyor. iTunes üzerinden bu parametre değiştirildiğinde, bir kişiye ait birden fazla cihazda aynı uygulama kurulabilir ve kullanılabilir.

Bu konuda bir yanlışınız olabilir mi Fesih Bey?
2 IPhone'umda da aynı uygulamalar vardı geçen ay. Şimdi birisi iptal oldu ama tek bir ICloud hesabım(kullanıcım) var ve hiç bir ayar değiştirmedim. Kızımın da tek bir hesabı var ve bu hesabı hem IPhone'unda hem de IPad'inde kullanıyor ve bir çok uygulama her iki cihazda da çalışıyor.

Dağıtılmak üzere Apple Store'a gönderilen uygulama ayarlarından bahsediyorum. Bu ayarı, uygulama geliştirirler olarak bizler yapıyoruz. Sizin kullanmış olduğunuz uygulamalarda bu seçenek (uygulama geliştirici tarafından) devre dışı bırakılmıştır.
pro_imaj' da Apple Store'a uygulama gönderen bir geliştirici olarak, bu seçeneği göz ardı etmiş olabilir.

Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - SimaWB - 25-12-2017

Bilgilendirme için teşekkürler Fesih Bey.

Cvp: Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - pro_imaj - 25-12-2017

Apple Developer hesabı tarafında epey bir temizlik yapıp işlemleri yeniden yaptım.

Sonuç; Artık benim telefonda da aynı hatayı veriyor.  Smile

Yeni Devices (ipad) ekleyip test etmede sorun - pro_imaj - 26-12-2017

Apple' kendine kızdırmayı yine başardı!

Tüm sorun 64 bit olmasından kaynaklanıyormuş 32 bit olarak derleyince düzeldi günlerce ne sıkıntı çektim.
Hata mesajını verirken bu konuda bir bilgilendirme olsaydı 2-3 gecem heba olmazdı.

Gelecekte birilerinin muhakkak işine yaracaktır.
64 Bit yerine 32 bit derleyerek bu sorun çözülmüş oldu.

*İşin sıkıntılı yanı; Öyle her yerde hemen ipad cihaz bulamıyor olasılıkları test edemiyorsunuz.

İyi çalışmalar.