Delphi Can
Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler - Baskı Önizleme

+- Delphi Can (http://www.delphican.com)
+-- Forum: Delphi (http://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Mobil Platform - FireMonkey (FMX) (http://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler (/showthread.php?tid=3151)

Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler - Fesih ARSLAN - 14-01-2019

Merhaba,
Daha önce iki farklı konu başlığı (Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.) altında gündeme getirilen bir sorunun (tasarım tekniği) çözümü hakkında uygulamalı eğitim videosu (Portekizce) paylaşılmış.
Sorun: Veri giriş bileşenlerinin, veri girişi sırasında klavye altında kalması ve görünmemesi.
Çözümü:

Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler - mcuyan - 15-01-2019

Test ediyorum.. Bilgi vereceğim Smile

ÇAlıştı hocam da.. Biraz daha uğraşmak gerkeiyor.. Smile

Cvp: Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler - Fesih ARSLAN - 15-01-2019

(15-01-2019, Saat: 01:59)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Test ediyorum.. Bilgi vereceğim Smile

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Müsait bir zamanınızda çalışan halini bizimle anlatımlı olarak paylaşabilirseniz sevinirim.

Cvp: Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler - pro_imaj - 15-01-2019

(15-01-2019, Saat: 07:50)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(15-01-2019, Saat: 01:59)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Test ediyorum.. Bilgi vereceğim Smile

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Müsait bir zamanınızda çalışan halini bizimle anlatımlı olarak paylaşabilirseniz sevinirim.

Videonun altında source kodları vardı, konuyada ekledim.
Sıkıntılı bir konunun bu kadar kolay çözülüyor olması süper. iphone ile test ettim sorunsuz çalışıyor.

İyi çalışmalar.

Cvp: Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler - Fesih ARSLAN - 15-01-2019

(15-01-2019, Saat: 09:24)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Videonun altında source kodları vardı, konuyada ekledim.
Sıkıntılı bir konunun bu kadar kolay çözülüyor olması süper. iphone ile test ettim sorunsuz çalışıyor.

İyi çalışmalar.

Merhaba,
Kaynak kodları ben de görmüştüm. Fakat daha sade ve Türkçe  anlatımlı bir örnek, bu sorunu yaşayanlar için iyi bir referans olacaktı.

(15-01-2019, Saat: 09:36)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(15-01-2019, Saat: 09:24)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Videonun altında source kodları vardı, konuyada ekledim.

İyi çalışmalar.

Merhaba,
Kaynak kodları ben de görmüştüm. Fakat daha sade ve Türkçe  anlatımlı bir örnek, bu sorunu yaşayanlar için iyi bir referans olacaktı.

Evet, Türkçe olması çok faydalı oluyor öğrenme adına. Teşekkürler.

Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler - mcuyan - 15-01-2019

Bu arada toolbar kullanacaklara uyarı: Toolbar'ın yükskelik ayarı ile sakın uğraşmayın Smile.. Sonra VScroolbar Toolbarın altına kaçıyor Smile

ios tarafında;
*Ekran yatay çevrildiğinde, editler altta kalıyor.

Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler - mcuyan - 16-01-2019

@pro_imaj Android ekranı yan çevirdiğinde zaten ekranda klavyeden başka birşey kalmıyor ki benim cihazda Smile