Delphi Can
Android 7.1.1 Null Pointer - Baskı Önizleme

+- Delphi Can (https://www.delphican.com)
+-- Forum: Delphi (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Mobil Platform - FireMonkey (FMX) (https://www.delphican.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: Android 7.1.1 Null Pointer (/showthread.php?tid=3677)

Android 7.1.1 Null Pointer - narkotik - 28-05-2019

Merhaba,
Android 7.1.1'e proje derlendiğinde FMX ile aşağıdaki resimdeki hata alınmaktadır. Hata hakkında tecrübesi olanlar varsa yardımlarını beklemekteyim.

Cihaz ve Proje Bilgileri

Bilinmeyen kaynakları yükle açık.
Sıfır proje tek satır kod yok, yeni proje açılıp derleniyor hata alınıyor.
Hiçbir yetki yok default yetkiler dahi kapatıldı.
SDK Manager güncellemeler tamam.
Delphi 10.2.3 Tokyo -  Delphi 10.3.1 Rio boş proje test edildi ikisindede aynı hata.
Tablet modeli Exper EasyPad7 

anq8nd.png

jqJrqg.png

Android 7.1.1 Null Pointer - nguzeller - 28-05-2019

SDK Manager güncellemeler niye yapıyorsun ben kurulduğu gibi kullanıyorum

Cvp: Android 7.1.1 Null Pointer - narkotik - 28-05-2019

(28-05-2019, Saat: 18:19)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SDK Manager güncellemeler niye yapıyorsun ben kurulduğu gibi kullanıyorum

Test amaçlı farklı SDKlarda denedim

Cvp: Android 7.1.1 Null Pointer - Mr.Developer - 29-05-2019

Hocam NDK ve Java kısımlarını da paylaşır mısınız ?

Eğer yanlış bilmiyorsam ;

En alttaki SDK API -Level Location kısmı desteklenen maksimum android sürümünü temsil etmekte.
Dolayısı ile sizin kullanmış olduğunuz SDK'lar android 22 düzeyinde fakat test ettiğiniz cihaz, bildirim de görünen logoya bakılırsa Android Nougat yani 24 -25 düzeylerinde.
SDK'ları daima en yüksekte tutmakta fayda var demekte sanırım yanlış olmaz.

[attachment=621]

Nitekim kendi yayında olan uygulamalarım da bile Min ve Max SDK sürümlerini 18 - 29 Düzeylerinde tutuyorum. resmi olarak 29 Versiyonu yok ama Kafa rahat olsun  Smile

Cvp: Android 7.1.1 Null Pointer - narkotik - 29-05-2019

(29-05-2019, Saat: 09:44)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam NDK ve Java kısımlarını da paylaşır mısınız ?

En alttaki SDK API -Level Location kısmı desteklenen maksimum android sürümünü temsil etmekte.
Dolayısı ile sizin kullanmış olduğunuz SDK'lar android 22 düzeyinde fakat test ettiğiniz cihaz, bildirim de görünen logoya bakılırsa Android Nougat yani 24 -25 düzeylerinde.

Nitekim kendi yayında olan uygulamalarım da bile Min ve Max SDK sürümlerini 18 - 29 Düzeylerinde tutuyorum. resmi olarak 29 Versiyonu yok ama Kafa rahat olsun  Smile

Öncelikle Teşekkürler, Api 28 ile de test ettim sonuç negatif

Cvp: Android 7.1.1 Null Pointer - Mr.Developer - 29-05-2019

(29-05-2019, Saat: 10:47)narkotik Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-05-2019, Saat: 09:44)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam NDK ve Java kısımlarını da paylaşır mısınız ?

Öncelikle Teşekkürler, Api 28 ile de test ettim sonuç negatif

Elden başka birşey gelmiyor mağlesef hocam Shy
Bu arada android sürümünüzü yazdığınızı yeni fark ettim unutkanlık cidden başa bela. Sad

Cvp: Android 7.1.1 Null Pointer - cihankoca - 20-09-2019

Merhabalar. Sürüm 28 ve 29 skları indirip tanımlamama rağmen apk derlemesinde neden 26 olarak güncellenir? Bu yüzden play store a atamıyorum apk yı? Yardımcı olur musunuz?

Cvp: Android 7.1.1 Null Pointer - Mr.Developer - 20-09-2019

(20-09-2019, Saat: 12:19)cihankoca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar. Sürüm 28 ve 29 skları indirip tanımlamama rağmen apk derlemesinde neden 26 olarak güncellenir? Bu yüzden play store a atamıyorum apk yı? Yardımcı olur musunuz?

Buradaki konu size yardımcı olacaktır.  Smile

Ve ilk defa uygulama yükleyecekseniz ve hayati bir uygulama değil ise şimdilik yüklemeye çalışmayın derim. Delphi 10.4 gelene kadar yükleme yapmak için uğraştırıcı bir yol izlemeniz gerekiyor.  gerekli konular mobil platform kısmında yer alıyor.