Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android ve Firebird
Merhaba arkadaşlar, 
Delphi Tokyo ile android - firebird bağlantısı deniyorum. IBConnection bağlantılarıyla firebirde bağlanamadım firedac kullandığımda ise yazılım direk çöküyor. Ama Delphi IDE'sinde bağlantıları active ederek doğru ayarları girdiğimi görüyorum. Programda herhangi bir kod yok sadece bir tabloya bağlanıp sorgu yapacağım (deneme amaçlı) bu konuda atladığım birşey varsa diye sormak istedim. Bazı forumlarda firebird'un android driver'ı olmadığı için bağlanmak mümkün değil gibi yorumlar var. 

Teşekkür ederim.
Topluluk mopluluk yok :/
Android in firebird desteği yok datasap kullanmanız gerekecek

“Do. Or do not. There is no try.”
Merhaba,
FMX platformunda, FireDac component setinin, mobil uygulamalar için doğrudan veri tabanı bağlantı desteği yok.
Masaüstü uygulamalarda böyle bir kısıtlama yok.
Bu durumda ille de doğrudan bağlantı kurmak isterseniz (tercih edilmeyen ve önerilmeyen bir yöntem olduğunu belirtmek isterim); UniDAC veya IBDAC component setlerinden birini kullanabilirsiniz.
Olması gereken yöntem ise; @masteryoda'nın da önerdiği yöntem olan DataSnap veya benzer bir mimari (malum Linux platform desteğinden sonra bir çok alternatif yöntem sunulmuş oldu) kullanmaktır.
Datasnap bildiğim kadarıyla pro. sürümde yok. Sadece şirket içi kullanılacak andr. içn yazılan bir uygulamaya delphi pro lisansı düşündürürken birde archi. sürümü ciddi oranda israf olur düşüncesindeyim. Olmadı REST tarzı birşey deneyeceğim.
(13-10-2017, Saat: 19:48)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Datasnap bildiğim kadarıyla pro. sürümde yok. Sadece şirket içi kullanılacak andr. içn yazılan bir uygulamaya delphi pro lisansı düşündürürken birde archi. sürümü ciddi oranda israf olur düşüncesindeyim. Olmadı REST tarzı birşey deneyeceğim.

Delphi Pro. sürümünde Android platform desteği de yok. Smile
Hedefiniz gelişmiş mimarik yapılar ve farklı platformlarda uygulama geliştirmek ise, en doğru ve en uygun Delphi sürümü Enterprise'tır.
REST kısmını Delphi ile geliştirecek iseniz (REST için bir Linux sunucu ve sunucu yazılımı için de) yine Delphi Enterprise sürüme ihtiyacınız olacaktır.
(13-10-2017, Saat: 21:41)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-10-2017, Saat: 19:48)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Datasnap bildiğim kadarıyla pro. sürümde yok. Sadece şirket içi kullanılacak andr. içn yazılan bir uygulamaya delphi pro lisansı düşündürürken birde archi. sürümü ciddi oranda israf olur düşüncesindeyim. Olmadı REST tarzı birşey deneyeceğim.
Delphi Pro. sürümünde Android platform desteği de yok. Smile

Çok temel bir sorunu atlamışım Sad( Bu durumda Delphi ile yapamayacak gibi duruyorum. Bu kötü oldu

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android’de Dosya Depolama ve Paylaşma-2: And 11 SDK 30 Scoped Storage SAF MediaStore emozgun 12 4.724 19-03-2024, Saat: 22:29
Son Yorum: nguzeller
  Android 33 api sdk güncelleme [ÇÖZÜLDÜ] codder71 4 358 19-02-2024, Saat: 22:38
Son Yorum: codder71
  Mobil Android Emulator Altıner 5 318 22-01-2024, Saat: 18:28
Son Yorum: Altıner
  Firebird Android bağlantı aeyeci 2 258 01-01-2024, Saat: 14:41
Son Yorum: nguzeller
  FMX Android Barkod Scanner - [ÇÖZÜLDÜ] Mesut 21 2.164 20-12-2023, Saat: 21:46
Son Yorum: Jakarta2

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi