Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uygulamanın otomatik olarak devreye girmesi
Eğer HDD kullanıyorsanız SSD'ye terfi etmek için geç kalmışsınız. Bir an önce geçiş yapın.

Tavsiye edilen RAM miktarının yüksek olması simulatorden için olabilir.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(05-09-2016, Saat: 18:02)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer HDD kullanıyorsanız SSD'ye terfi etmek için geç kalmışsınız. Bir an önce geçiş yapın.

Tavsiye edilen RAM miktarının yüksek olması simulatorden için olabilir.

Şu simülatör yavaşlık ve yüksek RAM ihtiyacı Google (kimin yazdığından emin değilim, ama Android Google tarafından yazıldığına göre... gibi bir mantıkla baktım) gibi bir firmaya yakışmıyor.
Emülatörde mecbur kalmadıkça telefonu kullanmak en mantıklısı
(05-09-2016, Saat: 15:00)yhackup Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-09-2016, Saat: 14:15)brs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlik bu nasıl bir saçmalıktır anlam veremedim, delphi Android bence son derece başarısız, böyle önemli bir şey nasıl atlamış olabilirler ki aklım almıyor.

Zaten Delphinin Android'de 4 ,4'lük  olmasını beklemek bence yanlış,

Delphide android yazmak günü kurtarmak için yeterli bence, gelişmiş uygulamalar için Android Studio Kaçınılmaz son.

Çok bir şey beklemiyorum ki, altı üstü basit bir web db veri çek veri kaydedecek, uygulamanın telefon açılıp kapanması durumunda devreye girmeli; Facebook veya banka uygulaması yapmayacağım. İsteklerim son derece basit...
Arkadaşlar merhaba bu konuda berlin veya tokyo bir gelişme varmı. Yani uygulama auto start yapabiliyormuyuz ?
5 Ay önce bir kez daha sorulmuş cevap gelmemiş, uygulama telefon kapatılıp tekrar açılsa bile devreye nasıl otomatik olarak devreye girmesini sorununu çözebilen var mı?
(21-11-2017, Saat: 14:23)dilo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 Ay önce bir kez daha sorulmuş cevap gelmemiş, uygulama telefon kapatılıp tekrar açılsa bile devreye nasıl otomatik olarak devreye girmesini sorununu çözebilen var mı?

Merhaba,
Bu teknik veya kodlamadan kaynaklı bir sorun değil. 
Mobil platformda uygulama geliştirirken olaya VCL mantığı ile yaklaşmaktan kaynaklanan mantıksal bir sorun var. 
Uygulamayı BackGround Service şeklinde geliştirirseniz, açılışta otomatik olarak çalışacaktır.
Elimde sadece MUIU cihaz olduğunda onun üzerinden tarif edeceğim.

Güvenlik uygulamasını açın > Otomatik başlatma > Listeden otomatik başlatılacak uygulamayı aktif yapın.
Bende 6 adet otomatik başlayan uygulama mevcut. 293 adette otomatik başlamayan Smile

Diğer Android ROM'larda da buna benzer seçenek mutlaka vardır.
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
(05-09-2016, Saat: 16:05)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05-09-2016, Saat: 15:08)esistem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu nasıl bir iştir anlamadım, Android studio ya bakim dedim net den, 1.2 GB boyutu var, sistem gereksiniminde minimum 2 GB RAM diyor ama tavsiye  edilen 8 GB diyor, yuh artık benim oynadığım oyunlar bile o kadar RAM istemiyor. Ayrıca dün akşam da UBUNTU indirdim oda 1.5 GB felan 2 GB RAM yeter ama 4 GB RAM iyi gider diyor. İşletim sistemi boyutu kadar programlama dili indiriyoruz, işletim sisteminin 4 katı RAM istiyor şaka gibi.
Sizin indirmek istediğiniz pakette Android SDK da var. O yüzden boyut o kadat büyük. Bilgisayarınızda Delphi ile birlikte Android SDK kuruluysa bu paketi indirmenize gerek yok. Android SDK'sız paketi var, onu indirin: 259 MB.
https://developer.android.com/studio/ind...#downloads

683 MB çıkmış üstat, ek olarak adamlar 2GB Minimum ram miktarını 3GB miktarına çıkarmış birde pişkin gibi 1GB Emulatör için istiyor  Angry
kisisel_logo_dark.png
Selamlar, şu sitede ki kaynak kod ve anlatım işine yarayabilir belki. incele istersen.

http://delphifmandroid.blogspot.com.tr/2...tudio.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  whatsapp otomatik mesaj gönderme kornakamil 20 6.895 16-08-2023, Saat: 18:35
Son Yorum: enigma
  Edit otomatik tamamlama ahmetb 6 3.979 24-03-2023, Saat: 10:19
Son Yorum: sunbeki
  Virüs olarak algılaması Husv 11 1.814 30-12-2022, Saat: 00:24
Son Yorum: enigma
  Hizmet olarak http den değer okuma CesuR 8 1.561 03-02-2022, Saat: 12:23
Son Yorum: CesuR
  [Çözüldü] FMX Servis Kalıcı Olarak Çalıştırma Halil Han BADEM 7 5.042 12-01-2022, Saat: 15:48
Son Yorum: CesuR

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi