Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Packt'ta müthiş kampanya !
Merhabalar, Bu kitabi yazanlar musluman mi? Eger oyle degilse gayri muslime "Rahmet" okumak veya dilemek dogru mudur?(Yorum yapan ark.lar genellikle rahmet dilemiste.) Ben okunmaz biliyorumda. Yanlis biliyorsam duzeltmis olayim.
(03-01-2018, Saat: 11:36)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, Bu kitabi yazanlar musluman mi? Eger oyle degilse gayri muslime "Rahmet" okumak veya dilemek dogru mudur?(Yorum yapan ark.lar genellikle rahmet dilemiste.) Ben okunmaz biliyorumda. Yanlis biliyorsam duzeltmis olayim.

Bu noktada, peygamber efendimiz(S.A.V.)'in tavrı örnek alınabilir.  Shy
(03-01-2018, Saat: 11:13)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım @SimaWB, kitap satın alarak verdiğiniz desteği +1 puanla taktir etmek istemiş. Ama puan vermeyi unutmuş. Smile

Hayır Fesih Bey, yanlış anlamışsınız. Ben de aynı kitaptan aldım demek istedim. Yoksa benim elim boldur bilirsiniz, puan veririm yani  Big Grin
There's no place like 127.0.0.1
Ölürken yanında değildik belki son anda müslüman olmuştur Smile Diyanetin açıklamaları gibi oldu ama... Şahsım adına bilmediğim için kalbimi temiz tutup müslüman muamelesi gösteriyorum. Rahmeti eğleyecek Rabbim zaten en doğrusunu bilir.

(03-01-2018, Saat: 11:48)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-01-2018, Saat: 11:36)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, Bu kitabi yazanlar musluman mi? Eger oyle degilse gayri muslime "Rahmet" okumak veya dilemek dogru mudur?(Yorum yapan ark.lar genellikle rahmet dilemiste.) Ben okunmaz biliyorumda. Yanlis biliyorsam duzeltmis olayim.

Bu noktada, peygamber efendimiz(S.A.V.)'in tavrı örnek alınabilir.  Shy

Tavrını bizlede paylaşırsanız memnun olurum şahsen Smile
Topluluk mopluluk yok :/

"Rahmet olsun" nedir? Bir dua'dır. Bir iyilik temennisidir. Allahın affetmesinin, mafiretinin o insanın üzerine olmasının mümin bir ağızdan talep edilmesi anlamına gelir. Halbuki müşriklere, kâfirlere dua etmenin, onlara salat etmenin, onlar için nafile namaz kılmanın Kur-an'ı Kerim'de, Dinimizde yasaklandığını biliyoruz. Dolayısıyla Allah'ın Rahmet etmeyeceğini bildiğimiz yaşadığı dünya hayatı tarzı sebebiyle Ahıret'te Cennet ile müjdelenmeyen birisi olduğunu bildiğimiz bir insan hakkında Cenab'ı Hakk'ın razı olmadığı bir istikamette Dua'da bulunmak dine uygun değildir, bunu yapmamak lazım.

Bu tarz durumlarda örfen ne söylenmesi gerekiyorsa onu söylemek lazım, toprağı bol olsun, ameliyle karşılık bulsun gibisinden söylenebilirdi. 
Özetleyecek olursak gayrimüslime dua etmek bizim Dini Örfümüzde yoktur.

Benim "Rahmetli" kelimesini kullanmamdaki maksat yukarıda açıkladığım durum ile ilgili değildir. Hiç bir zaman da bunu kastetmedim. "Rahmetli" kelimesini kullanmamdaki amaç tamamen yazarın ölmüş bir kişi olması ve o kişiye saygı duyuyor olmamla ilgilidir. Bu bir saygı ifadesi olarak kullanılmıştır.
YouTube Delphi Tips
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır" Peyami Safa
(03-01-2018, Saat: 11:51)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ölürken yanında değildik belki son anda müslüman olmuştur Smile Diyanetin açıklamaları gibi oldu ama... Şahsım adına bilmediğim için kalbimi temiz tutup müslüman muamelesi gösteriyorum. Rahmeti eğleyecek Rabbim zaten en doğrusunu bilir.

(03-01-2018, Saat: 11:48)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu noktada, peygamber efendimiz(S.A.V.)'in tavrı örnek alınabilir.  Shy

Konuyu uzatmak istemiyorum ama google a sordum diyanet okunamaz diye fetva vermis.
(03-01-2018, Saat: 11:58)klavye Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03-01-2018, Saat: 11:51)boreas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ölürken yanında değildik belki son anda müslüman olmuştur Smile Diyanetin açıklamaları gibi oldu ama... Şahsım adına bilmediğim için kalbimi temiz tutup müslüman muamelesi gösteriyorum. Rahmeti eğleyecek Rabbim zaten en doğrusunu bilir.

Konuyu uzatmak istemiyorum ama google a sordum diyanet okunamaz diye fetva vermis.

Dua'mı geri alıyorum o zaman. (Diyanette intihar edene sahip çıkar buna çıkmadı bak yaa Smile )
Topluluk mopluluk yok :/
Arkadaşlar, son yıllarda Delphi konusunda yayınlar çıkaran TEK firma olan Packt Publishing, Eğitim paketlerini uzun bir süreden beri Udemy üzerinden de satışa sunmaya başlamıştı. Bugün, Packt publishing tarafından yayınlanmış Delphi Video Eğitim serilerinin "3 in 1" olarak, 3 eğitim bir arada Udemy üzerinden satışta olduğunu gördüm.

"The Complete Delphi Masterclass: 3-in-1" adında ve "Delphi Solutions Part-1", "Delphi Solutions Part-2" ile "Mastering Delphi" video eğitim paketlerinin üçüne birden şu an itibariyle 27,99 TL gibi bir fiyatla sahip olabilirsiniz.

Detaylar aşağıda :
https://www.udemy.com/the-complete-delph...ss-3-in-1/
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...
şuan fiyat değişmiş süresi doldu sanarım
(11-03-2019, Saat: 11:18)nguzeller Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şuan fiyat değişmiş süresi doldu sanarım

Hayır, şu anda girdiğimde hala 27,99 TL olduğunu görüyorum.
Firebird Ekipler Amiri. Dmitry Kouzmenko ve Dmitry Yemanov ile çalışmış , Eski IBSurgeon personeli, Kıdemli Firebird Kurtarma Uzmanı, Firebird Foundation bağışçısı...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi