Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klasörde bulunan dosyaları slide şeklinde oynatma
herkese merhabalar  , Klaösrde bulunan dosyaları slide şekilinde oynatmak istiyorum. 

Tms firmasında şöyle bir bileşen var ama aşırı işlemci kullanımı oluyor , 
https://www.tmssoftware.com/site/AdvSmoothSlideShow.asp

bilgisayarı yormayak daha sade bir şekilde yapılabilir mi? acaba..
klasör listesindeki jpg leri bir listbox a atın..
1 timer ekleyin. ve timerin ontimer olayına her seferinde listbox daki itemindex değeri artacak şekilde bir döngü yapıp, sıradaki dosyayı image nesnesine basın..
Merhaba.

- Slayt derken resimden resme geçişi anlık mı yoksa fadeIn-fadeout (alphablend) şeklinde mi göstermek istiyoruz ?

- Windows'un AlphaBlend fonksiyonu bir inceleyin derim. Ben resim geçişlerim yumuşak olsun istediğimde sürekli bunu kullanırım.  Idea

- Aşağıdaki gibi yani. ( GifAnimator resimleri bozyor kanmayın ona Smile   )

xscgjsqzemsiymfovpip.gif
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
Mrmarn üstadımın ki benimkinden daha güzel çalışmış Smile))  Ben bir adet timer ekleyip aşağıdaki şekilde denemiştim. 

procedure TForm1.Timer_Resim_DegisTimer(Sender: TObject);
var
ImgIdx:integer;
imgPath:string;
begin
inc(ImgIdx);
if (imgIdx <= 100) AND (FileExists(imgPath + intToStr(imgIdx) + '.jpg')) then
Image2.Picture.LoadFromFile(imgPath + intToStr(imgIdx) + '.jpg')
else
begin
imgIdx:= 1;
Image2.Picture.LoadFromFile(imgPath + intToStr(imgIdx) + '.jpg')
end;
end;
Öncelikle herkese çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakasından dolayı.

Kullanılacak bilgisayarlar biraz eski ve ikinci ekranda program yanında çalışacağı için mümkün olan en az ram ve işlemci ile çalışması gerekiyor. Birkaç örnek denemiştim aslında güzelde çalışıyor fakat genelde işlemci kullanımı ve ram kullanımı çalıştığı bilgisayarları yoracak şekilde olduğu için farklı bir yöntem denemek istedim burdaki önerileri de deneyip en az işlemci ve ram kullanımı olan hangi yönten ise onu kullanmak sanırım mantıklı olacak.

Tekrar teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Serverda bulunan kullanıcıların exelerini guncelleme mertnas 20 1.822 13-11-2023, Saat: 11:31
Son Yorum: shooterman
  XML Json dosyaları ile Çalışma masteryoda 10 8.791 10-08-2022, Saat: 23:21
Son Yorum: varyemez
  IP deki bir klasör içindeki dosyaları listeleme nasıl? sadikacar60 21 8.378 18-02-2022, Saat: 13:48
Son Yorum: cinarbil
  Uygulama, geçerli işlem için yanlış türde bir değer kullanıyor. şeklinde hata uyarısı denizfatihi 11 3.088 30-12-2021, Saat: 13:45
Son Yorum: denizfatihi
  Adodatasetin list Şeklinde FieldType'ı Var mı? Emrah Karagöz 0 351 28-12-2021, Saat: 17:46
Son Yorum: Emrah Karagöz

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi