Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TStringList Oluşturup Datasnap ile göndermek?
Merhaba Üstatlar,

Şimdi benim şöyle bir sorunum var.

Bir sınav uygulaması yapıyorum.
Cevap şıklarınarı bir liste haline getirip clientteki listboxa göndermek istiyorum

şöyle bir kodum var
function TServerMethods1.Cevaplar(Value: string): string;
var
i:integer;
strm: TStringStream;
cevaplar : tstringlist;
begin
cevaplar:=TStringList.Create;
q1.Close ;
   q1.SQL.Clear ;

q1.SQL.Add(value);
  q1.open;

try
       while not q1.Eof do
  begin
  Cevaplar.Add(q1.Fields[i].AsString) ;

q1.Next;
  end;
finally
  q1.Close;
   Result:= cevaplar.Strings//bu kodu ;
end;
end;

Cevaplar.strings kısmında sıkıştım kaldım. Yani aslında bunu nasıl yapabileceğimi bilemiyorum artık beynim yandı.

Sizce bunu nasıl yapabilirim.

Tekrar anlatayım
                                          Client cevaplar Listbox
1. soru cevap b                        b
2.soru cevap a   ====>           a  
3.soru cevap c                          c

gibi cevaplar var ben o harf kısmını alacam datasnaple clientteki listboxa satır satır ekletecem.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim projelerinizde kolaylıklar tek başınızaysanız gerçekten zor iş ama keyifli
Herşey sırayla

DataSnap ile alma kısmına çalışarak başlayın. Forumda hazır wsdl helper bulacaksınız.

Önce gelen (alıcı) (request.content) içeriğini bir görün, sonra bunu formda görüntüleyin. Görüntülemeden memnunsanız response.content ile bu memnuniyetinizi karşı tarafa bildirin. (200 ok) 

Alıcı hazır, sonra da tek bir kelimelik veriyi URL path ile aktarmayı, ardından da json veya xml içerik olarak post etmeyi denersiniz. bu da verici tarafına giriş olacaktır.

Bu size özel bir protokolün ABC'si olacaktır. 

Başarılar
Saygılarımla
Muharrem ARMAN

guplouajuixjzfm15eqb.gif
(23-09-2018, Saat: 22:02)mrmarman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herşey sırayla

DataSnap ile alma kısmına çalışarak başlayın. Forumda hazır wsdl helper bulacaksınız.

Önce gelen (alıcı) (request.content) içeriğini bir görün, sonra bunu formda görüntüleyin. Görüntülemeden memnunsanız response.content ile bu memnuniyetinizi karşı tarafa bildirin. (200 ok) 

Alıcı hazır, sonra da tek bir kelimelik veriyi URL path ile aktarmayı, ardından da json veya xml içerik olarak post etmeyi denersiniz. bu da verici tarafına giriş olacaktır.

Bu size özel bir protokolün ABC'si olacaktır. 

Başarılar

evet hocam teşekkür ederim şimdi ışık yandı json olarak gönderdiğim içeriği client'te parse edersem sorun çözülür harika teşekkürler

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android uygulama içinden pdf dosyayı whatsapp ile göndermek serifaliyagci 4 865 12-07-2023, Saat: 15:44
Son Yorum: serifaliyagci
  ClientDataSet image field yükleme (DataSnap) 41linea41 29 8.030 25-01-2023, Saat: 19:18
Son Yorum: yemre
  Datasnap Kullanımı Hk. sadoal351 1 521 11-01-2023, Saat: 12:45
Son Yorum: hi_selamlar
Photo Datasnap Hatası serdar 2 494 06-10-2022, Saat: 14:04
Son Yorum: serdar
  DataSnap web bağlantısı Altıner 6 1.209 18-09-2022, Saat: 10:29
Son Yorum: Altıner

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi