Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Delphi 10.3 Rio
Brezilyadaki etkinlik bilgilerine alağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dikkatimi çekenler
-400/500 civarında olan katılımcı sayısı 750 olmuş.
-Sencha konusunun ayrıca vurgulanmış.
-Apple üzerinde windows çalıştırılması ayrı bir ilginç :-)
http://delphi.org/2018/10/10-3-rio-preview-in-brazil/
Merhaba,
Bilgilendirme için teşekkürler.
Avrupa ve Amerika'da çoğunlukla Apple ürünleri kullanılıyor. Delphi OS X üzerinde çalışmadığı için Mac PC üzerinden, sanallaştırma yazılımları veya uzak bağlantı ile Windows üzerinden çalıştırıyorlar.
Biz de bunun tersini yapıyoruz; Mac PC'miz yok. OS X uygulama testleri için Windows üzerindeki sanallaştırma yazılımları ile OS X kuruyor ve buna bağlanarak testlerimizi yapıyoruz. Smile
Cross-platform dedikleri bu olsa gerek; birden fazla farklı cihaz ve OS'ler arasında dolaşmak, uygulama testleri yapmak, hedef platformlar için uygulama geliştirmek.
Ecnebilerin genelde fiziksel mac kullanip , osx uzerinde sanal windows kullanarak is yapmalarinin en onemli nedeni osx ' in lisans anlasmasindan kaynaklaniyor.
apple, osx'in sanal makinelerde calistirilmasina izin vermiyor ama windows icin boyle bir kisitlama mevcut degil. Bu nedenle daha cok fiziksel osx uzerinde sanal windows kullanma yoluna gidiyorlar.
OSX'in MAC olayan pcye kurulumuna lisans anlaşması ne diyor?
Ağlarsa kablosuz ağlar, gerisi yerel ağlar...
@"Fesih ARSLAN" Hocam,
Win Pc üzerinde OsX çalıştırma ile ilgili bir makale yayımlama olanağınız nedir?

Geliştirdiğimiz uygulamaları IoS için test etmek için çok güzel bir şans olacaktır bizler için..

https://www.youtube.com/watch?v=xUHdOblM...e=youtu.be Burada videosal şekilddde anlatmış fakat IOS a app atmak için yeterlimidir vs bilgim yok.
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(27-10-2018, Saat: 10:10)engerex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: OSX'in MAC olayan pcye kurulumuna lisans anlaşması ne diyor?

Bu işleme bildiğiniz gibi Hackintosh deniyor ve yasal bir durum degil. Apple kendi işletim sistemini kendi donanimlari haricinde kullanilmasina izin vermiyor.

(28-10-2018, Saat: 22:55)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" Hocam,
Win Pc üzerinde OsX çalıştırma ile ilgili bir makale yayımlama olanağınız nedir?

Geliştirdiğimiz uygulamaları IoS için test etmek için çok güzel bir şans olacaktır bizler için..

Admini yasal olmayan seylere yonlendiriyorsunuz Smile
(28-10-2018, Saat: 22:55)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Fesih ARSLAN" Hocam,

https://www.youtube.com/watch?v=xUHdOblM...e=youtu.be Burada videosal şekilddde anlatmış fakat IOS a app atmak için yeterlimidir vs bilgim yok.

Merhaba, 
Linkini vermiş olduğunuz eğitim videosu, fiziksel PC üzerine bir OS X'in kurulumunu anlatıyor. Benim de tavsiye etmeyeceğim bir durumdur. 
Her bir işletim sistemi için fiziksel bir cihaz kullanılması maliyeti ve iş yükünü arttırır.
En doğru yöntem, vmwarevirtualbox veya parallels gibi sanallaştırma yazılımları kullanmaktır. 
Kullandığım sanallaştırma yazılımında 64-bit Windows, iki adet farklı sürümlerde OS X ve 64-bit Linux Ubuntu Server işletim sistemleri var. 
Bu yöntemle istediğiniz işletim sistemini çalıştırıp, testler yapabilirsiniz. Hatta aynı anda birkaç işletim sistemini çalıştırıp, cihazlar arası (cross-platform) testlerinizi daha sağlıklı gerçekleştirebilirsiniz.

(28-10-2018, Saat: 23:04)sadettinpolat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Admini yasal olmayan seylere yonlendiriyorsunuz Smile

Araştırmadım, fakat bu işin yasal olduğu (OS X'in fiziksel cihazlara kurulmasını değil, sanal cihaz olarak kullanılmasını kastediyorum) kanaatindeyim.
Öyle olmasa başta yukarıda belirttiğim sanallaştırma yazılımları davalık olurdu.
Bu konuda eğitim serileri hazırlama planlarım var. O süreçte @sadettinpolat bey'in bahsettiği durumdan emin olmak için Apple bir mail atarak bilgi isterim.
OS X ve iOS geliştirici ortamının hazırlanması, bunlar üzerinde uygulaması testleri yapma ve App Store'da yayınlama konusunda ciddi bir kaynak çok yakında elinize geçecek. 
Emin olun bu platform hiç bir kaynakta bu kadar detaylı anlatılmadı.
Dediğim gibi hocam.. Bu konuda hiç bir fikrim ve bilgim olmadığı için sadece Bilgilerinize danışma mahiyetinde araştırma sonucumu paylaştım.

İllegal bir şey olduğunu bilsem hiç paylaşmazdım Smile
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi'ye Nereden Başlanmalı? turkctechno 9 631 04-03-2024, Saat: 15:30
Son Yorum: hi_selamlar
  Delphi 30. yıla özel açık kaynak proje çağrısı AhmetNuri 0 232 25-02-2024, Saat: 11:26
Son Yorum: AhmetNuri
  Delphi'de görmek istediğiniz özellikler. csunguray 26 2.609 17-01-2024, Saat: 14:15
Son Yorum: RAD Coder
  Delphi Yazılım Dilleri Sıralamasında 20.'ten 14.'e yükselmiş pro_imaj 11 3.461 09-01-2024, Saat: 13:31
Son Yorum: nguzeller
  Delphi Artık eskidi diyenlere bir kapakta bizden hediye :D yhackup 45 10.097 08-01-2024, Saat: 20:58
Son Yorum: uparlayan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi