Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UniGUI Word to Export Sorunu
Herkese selamlar,

UniGUI uygulamamda bağlı listeyi word belgesi olarak dışarı çıkarıyorum. Çıktıktan sonra veri geliyor fakat full beyaz şekilde.

SS:

V9vvny.png

Yani export ediyor ama bu şekilde beyaz aktarıyor. Excel, PDF gibi çıkarımlar çok sağlıklı. Buna önizleme ve çıktıda dahil. Sadece Word(docx) export edince bu problem baş gösteriyor.

İyi çalışmalar,
Teşekkürler.
kisisel_logo_dark.png
Hiç unigui kullanmadım. Fakat yazı dolgu rengi gri olarak görünüyor öyle bir ayar varmı kontrol edin.
PostgreSQL - Linux - Delphi, Poliüretan
(29-12-2018, Saat: 19:49)3ddark Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç unigui kullanmadım. Fakat yazı dolgu rengi gri olarak görünüyor öyle bir ayar varmı kontrol edin.

Üstat Ctrl+A yaptım ki verilerin orada olduğu belli olsun diye. Normalde full beyaz. Yazı ayarlamalarını sıfırladim, başka makinede denedim sonuç yine aynı.
kisisel_logo_dark.png
(29-12-2018, Saat: 19:00)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese selamlar,

UniGUI uygulamamda bağlı listeyi word belgesi olarak dışarı çıkarıyorum. Çıktıktan sonra veri geliyor fakat full beyaz şekilde.

SS:

V9vvny.png

Yani export ediyor ama bu şekilde beyaz aktarıyor. Excel, PDF gibi çıkarımlar çok sağlıklı. Buna önizleme ve çıktıda dahil. Sadece Word(docx) export edince bu problem baş gösteriyor.

İyi çalışmalar,
Teşekkürler.

Merhaba,
Dışarıya nasıl aktarıyorsunuz hangi kodla, arada bir component var mı, Fast report export mu. Bu konuda için fastreport biçilmiş kaftandır.

İyi çalışmalar.
(30-12-2018, Saat: 20:42)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-12-2018, Saat: 19:00)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese selamlar,

SS:

V9vvny.png

İyi çalışmalar,
Teşekkürler.

Merhaba,
Dışarıya nasıl aktarıyorsunuz hangi kodla, arada bir component var mı, Fast report export mu. Bu konuda için fastreport biçilmiş kaftandır.

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Fastreport kullanmaktayım. Export işlemi için sadece Fastreport'un frxPDFExport1, frxDOCXExport1, bileşenlerini kullanmaktayım. 

Kodlama şu şekilde yapılmakta;

procedure ExportDoc_Word(const frxComponent: TfrxDOCXExport; frxReportComponent: TfrxReport);
begin
  with frxComponent do
 begin
  ShowDialog := False;
  ShowProgress := False;

frxReportComponent.PrepareReport();

FileName := UniServerModule.LocalCachePath + 'Rapor-' + FormatDateTime('hhmmss.zzz', Now) + '.docx';
  frxReportComponent.Export(frxComponent);
  UniSession.SendFile(FileName);
 end;
end;
kisisel_logo_dark.png
(30-12-2018, Saat: 20:51)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2018, Saat: 20:42)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Fastreport kullanmaktayım. Export işlemi için sadece Fastreport'un frxPDFExport1, frxDOCXExport1, bileşenlerini kullanmaktayım. 

procedure ExportDoc_Word(const frxComponent: TfrxDOCXExport; frxReportComponent: TfrxReport);
begin
  with frxComponent do
 begin

FileName := UniServerModule.LocalCachePath + 'Rapor-' + FormatDateTime('hhmmss.zzz', Now) + '.docx';
 end;
end;

Versiyon ile ilgili olabilir, bu şekilde sorunsuz çalışması gerekiyor.

PDF olarak nasıl gözüküyor, herhangi bir çevirme aracıyla psdf'i word dosyasına çevirip test edilebilir.
(30-12-2018, Saat: 23:12)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2018, Saat: 20:51)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

begin
  with frxComponent do
 begin

end;
end;

Versiyon ile ilgili olabilir, bu şekilde sorunsuz çalışması gerekiyor.

PDF olarak nasıl gözüküyor, herhangi bir çevirme aracıyla psdf'i word dosyasına çevirip test edilebilir.
PDF veya Excel de böyle bir sorun yok. Zaten dediğim gibi worda aktarımı yapıyor ama full beyaz gözükmesi ilginç. Dediğiniz gibi PDF to word araçları ile deneme yapmak. Farklı sonuç gelirse sorun nerede onu halen cozememis olacağım.

Unigui: 1397
kisisel_logo_dark.png
(30-12-2018, Saat: 23:27)Halil Han Badem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2018, Saat: 23:12)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Versiyon ile ilgili olabilir, bu şekilde sorunsuz çalışması gerekiyor.

PDF veya Excel de böyle bir sorun yok. Zaten dediğim gibi worda aktarımı yapıyor ama full beyaz gözükmesi ilginç. Dediğiniz gibi PDF to word araçları ile deneme yapmak. Farklı sonuç gelirse sorun nerede onu halen cozememis olacağım.

Fastreport: 5.6.9
Unigui: 1397

İki versiyonda çok eski, sorunun kaynağı bu diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar.
versiyonla ilgili olacağını düşünmüyorum.kendimde test ettiğimde gayet düzgün bir word dosyası çıkarttı. Yeni sade bir dizayn yaparak denedin mi hiç.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Unigui Mobile Desktop bydelphi 2 257 01-04-2024, Saat: 09:46
Son Yorum: bydelphi
  unigui formlarını ayrı dosya da tutmak mdagli2003 0 287 13-02-2024, Saat: 15:50
Son Yorum: mdagli2003
  UniGUI'ye Genel Bakış vkamadan 67 81.350 13-02-2024, Saat: 14:06
Son Yorum: mdagli2003
  unigui mobile geolocation bydelphi 1 287 19-01-2024, Saat: 17:18
Son Yorum: delphi.developer
  Unigui ile E-imza bydelphi 5 831 21-10-2023, Saat: 16:50
Son Yorum: bydelphi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi