Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanal Klavye Altında Kalan Bileşeneler
Merhaba,
Daha önce iki farklı konu başlığı (Scrollable Form ProblemFMX Scrool Keyboard Form) altında gündeme getirilen bir sorunun (tasarım tekniği) çözümü hakkında uygulamalı eğitim videosu (Portekizce) paylaşılmış.
Sorun: Veri giriş bileşenlerinin, veri girişi sırasında klavye altında kalması ve görünmemesi.
Çözümü:

Test ediyorum.. Bilgi vereceğim Smile

ÇAlıştı hocam da.. Biraz daha uğraşmak gerkeiyor.. Smile
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(15-01-2019, Saat: 01:59)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Test ediyorum.. Bilgi vereceğim Smile

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Müsait bir zamanınızda çalışan halini bizimle anlatımlı olarak paylaşabilirseniz sevinirim.
(15-01-2019, Saat: 07:50)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-01-2019, Saat: 01:59)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Test ediyorum.. Bilgi vereceğim Smile

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Müsait bir zamanınızda çalışan halini bizimle anlatımlı olarak paylaşabilirseniz sevinirim.

Videonun altında source kodları vardı, konuyada ekledim.
Sıkıntılı bir konunun bu kadar kolay çözülüyor olması süper. iphone ile test ettim sorunsuz çalışıyor.

İyi çalışmalar.

Ek Dosyalar
.zip   Fontes-Teclado.zip (Dosya Boyutu: 10,8 KB / İndirme Sayısı: 24)
(15-01-2019, Saat: 09:24)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Videonun altında source kodları vardı, konuyada ekledim.
Sıkıntılı bir konunun bu kadar kolay çözülüyor olması süper. iphone ile test ettim sorunsuz çalışıyor.

İyi çalışmalar.

Merhaba,
Kaynak kodları ben de görmüştüm. Fakat daha sade ve Türkçe  anlatımlı bir örnek, bu sorunu yaşayanlar için iyi bir referans olacaktı.
(15-01-2019, Saat: 09:36)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-01-2019, Saat: 09:24)pro_imaj Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Videonun altında source kodları vardı, konuyada ekledim.

İyi çalışmalar.

Merhaba,
Kaynak kodları ben de görmüştüm. Fakat daha sade ve Türkçe  anlatımlı bir örnek, bu sorunu yaşayanlar için iyi bir referans olacaktı.

Evet, Türkçe olması çok faydalı oluyor öğrenme adına. Teşekkürler.
Bu arada toolbar kullanacaklara uyarı: Toolbar'ın yükskelik ayarı ile sakın uğraşmayın Smile.. Sonra VScroolbar Toolbarın altına kaçıyor Smile

ios tarafında;
*Ekran yatay çevrildiğinde, editler altta kalıyor.
@pro_imaj Android ekranı yan çevirdiğinde zaten ekranda klavyeden başka birşey kalmıyor ki benim cihazda Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OrangeUI TSkinFMXEdit Klavye Sorunu serifaliyagci 2 472 04-08-2023, Saat: 10:29
Son Yorum: serifaliyagci
  Sanal click Nedim 1 478 25-11-2022, Saat: 11:46
Son Yorum: mrmarman
  Sanal Mac Ios gonulali 17 9.835 13-07-2022, Saat: 14:54
Son Yorum: mixfruit
Question Sanal Ödeme Aracılık Hizmeti YILDIRIMBEY 2 897 18-05-2022, Saat: 21:36
Son Yorum: YILDIRIMBEY
  Virtual Klavye Gizleme mcuyan 9 1.579 12-03-2022, Saat: 22:46
Son Yorum: mcuyan

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi