Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QuickReport, Delphi 7, Windows 10 HATA ! [Çözüldü]
Arkadaşlar merhaba.

QuickReport 5.02, Delphi 7, Windows 10 işletim sisteminde herhangi bir raporu PDF, WMF ya da başka bir şekilde almaya çalıştığımda önce program donuyor, daha sonra kendiliğinden kapanıyor ve rapor dosyaları da hasarlı şekilde oluşturuluyor.

Windows 7 'de hiç böyle bir şey yaşamıyorum, her şey gayet iyi. Bu ne neyin nesidir, bu iş benim için başlamadan bitti mi nedir yaaa.

Huh Confused Cry

Nereden bulaştım bu bileşene projeyi de teslim ettim ve nasıl düzelteceğime dair en ufak bir bilgim bile yok.

Benim yaşadığım sorunu quickreport 'un sanırsam resmi web sitesinde de sormuşlar, ama yanıt yok.

http://forum.quickreport.co.uk/default.a...osts&t=251

Lütfen bana bir yol gösterin.
Sisteminizde varsayılan yazıcı network'e bağlı bir yazıcı olabilir mi?
Uygulama donduktan sonra görev yöneticisinden uygulamanın bekleme kuyruğunu görüntüleyebilir misiniz?

“Do. Or do not. There is no try.”
(23-01-2019, Saat: 21:34)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sisteminizde varsayılan yazıcı network'e bağlı bir yazıcı olabilir mi?
Uygulama donduktan sonra görev yöneticisinden uygulamanın bekleme kuyruğunu görüntüleyebilir misiniz?

Sorunu kendi bilgisayarımda ben yaşamadım, müşterinin söylemi o yöndeydi. Ancak ben sorunu sistemde hiçbir yazıcının olmadığı bir Windows 10 yüklü bilgisayarda denedim ve malesef müşteri haklıydı. Program kilitlenip, windows da hata raporu verip kapanıyor.
Sisteme sanal bir yazıcı tanımlayın veya pdf yazicisi tarzi bir yazici. o sekilde deneyin
(23-01-2019, Saat: 21:40)SenayAkgun Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-01-2019, Saat: 21:34)masteryoda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sisteminizde varsayılan yazıcı network'e bağlı bir yazıcı olabilir mi?

Sorunu kendi bilgisayarımda ben yaşamadım, müşterinin söylemi o yöndeydi. Ancak ben sorunu sistemde hiçbir yazıcının olmadığı bir Windows 10 yüklü bilgisayarda denedim ve malesef müşteri haklıydı. Program kilitlenip, windows da hata raporu verip kapanıyor.

quickreport kullanmadım ama tasarım anında siz özel bir kağıt boyutu vermiş olabilirmisiniz? uygulama aynı ebatlarda tanımlı olduğu bir kağıt boyutu bulamıyor olabilir mi?

virtual box yada vmware yazılımları ile kendi bilgisayarınıza sanal makine (win7,10) kurarak uygulamanızı test edebilirsiniz.

“Do. Or do not. There is no try.”
(23-01-2019, Saat: 21:14)SenayAkgun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba.

QuickReport 5.02, Delphi 7, Windows 10 işletim sisteminde herhangi bir raporu PDF, WMF ya da başka bir şekilde almaya çalıştığımda önce program donuyor, daha sonra kendiliğinden kapanıyor ve rapor dosyaları da hasarlı şekilde oluşturuluyor.

Windows 7 'de hiç böyle bir şey yaşamıyorum, her şey gayet iyi. Bu ne neyin nesidir, bu iş benim için başlamadan bitti mi nedir yaaa.

Huh Confused Cry

Nereden bulaştım bu bileşene projeyi de teslim ettim ve nasıl düzelteceğime dair en ufak bir bilgim bile yok.

Benim yaşadığım sorunu quickreport 'un sanırsam resmi web sitesinde de sormuşlar, ama yanıt yok.

http://forum.quickreport.co.uk/default.a...osts&t=251

Lütfen bana bir yol gösterin.

Merhabalar
Rapor aracı çok tuhaf hataları ve sorunları var.
Bende daha önceleri bu tarz hatalar karşılaştım.

Muhtemelen sorun diğer arkadaşların da belirtmiş olduğu 
Mutlaka sistemde en az bir yazıcı tanımlı olsun. Yok ise İBN proprinter ilave edin veya pdf yazıcı ekleyin .

İnternette araştırın QuickReport2fastreport Convert tool vardı. İndirip dönüşümleri yapıp projeyi derleyip.

Kolay gelsin.
Amaç, bilginin de/aklın da zekat'ını vermek.
klavye,

Eğer orijinal bileşenlerle bu işi başamazsam böyle yapacağım ki umarım müşterinin midesi bulanmaz, kendi adıma utanç verici bir durum aldığım ücreti o utançla geri iade ederim.

masteryoda,

Hayır; hiçbir şekilde default ayarlara karışmadım; ama dediğiniz mantıklı virtual box kurup denemelerimi bunun üzerinde yapmalyım.

hi_selamlar,

haklısınız; o kadar tuhaf hissediyorum ki kendimi. Sanıyorum ki delphi 'deki en kötü bileşenlerden biri ve bana bu öğretildiği için bununla işe koyuldum ve şimdi yeniden başka bir bileşen kitini öğrenip, o raporları kodlamak hayli zor.

Sözünü ettiğiniz aracı bulup, indireceğim.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Umarım bu yollardan biri işe yarar ya da başına böyle bir sorun gelip de halletmiş olan bir arkadaşımız imdadıma koşar.

Sağolun arkadaşlar.
Merhaba.

Varsayılan yazıcı Microsoft Print to PDF ise başka bir yazıcıyı varsayılan yapıp deneyin. Bir de programı paylaşabilir misiniz? Deneyip sonuca varmak daha kolay olur.
Bazen daha ileriye ulaşmak için bir kaç adım geri gitmek mecburidir. Çünkü en ileri sıçrayışlar iki adım geriden başlar.
Sistemde varsayılan bir yazıcı tanımlı değilse bu hatalar olabiliyor, aynı sorun freereport bileşeninde var, nedense bazı sistemlerde yazıcı tanımlı değilse program başlayamadan sonlanıyordu. Var olmasa dahi herhangi bir yazıcı kurup varsayılan yapınca sorun düzeliyordu.
Bazen de sistemin erişemediği yazıcı varsayılan olarak ayarlı ise (özellikle ağ üzerinde tanımlı yazıcı bağlı değilken) olabilen bir durum bu. İlk karşılaşınca insan ne yapacağını şaşırabiliyor ve bulana kadar hayatından beziyor. Artık problemi varsayılan yazıcıyı çalışan (veya mantıksal pdf) yazıcıya ayarlayarak çözüyoruz. Raporlama aracını değiştirmeyi geçtik, vakit darlığı nedeniyle raporlama aracının güncel lisansı elimizde olmasına rağmen onu bile yükseltemiyoruz şu anda Big Grin .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Delphi 7 Unrar mcuyan 12 485 19-03-2024, Saat: 10:30
Son Yorum: frmman
  Fastreport İçindekiler Sayfası Oluşturma [ÇÖZÜLDÜ] bydelphi 1 181 18-03-2024, Saat: 12:11
Son Yorum: bydelphi
Lightbulb Delphi 7zip Password lü Dosya Sıkıştırma ve Açma + Bonus RAR5 Desteği frmman 6 262 16-03-2024, Saat: 17:55
Son Yorum: delphi.developer
  Rest Hata Yakalama m_ekici 9 1.458 08-03-2024, Saat: 19:30
Son Yorum: aegean
  delphi 12 ile TFileStream çalışmıyor aegean 5 425 05-03-2024, Saat: 22:23
Son Yorum: aegean

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi