Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ ÇÖZÜLDÜ ] Play Console İmza Sorunu ? Delphi 10.3
iyi günler,

Uygulamama güncelleme getirmek istedim ve apk'yı yükledim fakat aşağıdaki hatayı alıyorum ;

İmza dosyası aynı olmasına rağmen böyle yapması şaşırttı.

NOT: Delphi 10.2 den 10.3 sürümüne geçiş yaptım ve bu sorunla karşılaştım.
Merhaba,
Aşağıdaki işlem adımlarını sırası ile test edin, muhtemelen düzelecektir.
Uygulama açılırken bekletmesi
(28-01-2019, Saat: 15:57)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Delphi 10.3'e ilk geçiş yaptığımda bu adımları uygulamıştım proje için ve az önce yine uygulamama rağmen sorun aynı hocam.
(28-01-2019, Saat: 16:10)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-01-2019, Saat: 15:57)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Delphi 10.3'e ilk geçiş yaptığımda bu adımları uygulamıştım proje için ve az önce yine uygulamama rağmen sorun aynı hocam.

Proje provizyonuna baktığınızda, şifreyi doğruluyor mu? Alias bilgileri geliyor mu?
(28-01-2019, Saat: 16:14)Fesih ARSLAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-01-2019, Saat: 16:10)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Delphi 10.3'e ilk geçiş yaptığımda bu adımları uygulamıştım proje için ve az önce yine uygulamama rağmen sorun aynı hocam.

Proje provizyonuna baktığınızda, şifreyi doğruluyor mu? Alias bilgileri geliyor mu?

Evet hocam hiçbirinde sorun yok.
Bu APK'yı local Cihazınızda test ettiniz mi? çalışıyor mu?.. Ayrıca 10.2 ve 10.3 deki SDK sürümleriniz aynı mı? yoksa 10.3 ün standart apk'larını mı kullanıyorsunuz?
// Bilgi paylaştıkça çoğalır.. 

(29-01-2019, Saat: 21:27)mcuyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu APK'yı local Cihazınızda test ettiniz mi? çalışıyor mu?.. Ayrıca 10.2 ve 10.3 deki SDK sürümleriniz aynı mı? yoksa 10.3 ün standart apk'larını mı kullanıyorsunuz?

Test ettim çalışıyor.
SDK'lar aynı değil fakat 10.3'ün standartıda değil 8.1, 8.0, 7.1, 7.0, 6.0 sdk'ları yüklü.

Not : standart SDK'lar yüklü iken de aynı sorun vardı. ( konuyu standart SDK'lar yüklü iken açtım şuanda bahsi geçen SDK'lar yüklü fakat yine aynı sorun mevcut )
İyi akşamlar,

Sorunu açıklığa kavuşturmak adına ;

delphi 10.3 sürümünde imzalama işleminde sıkıntı olduğuna kanaat getirdim.
Bir uygulamamı Delphi 10.3 Sürümü projesine dahil edip imzalamayı başardım fakat Play Store'daki diğer uygulamalarımdan birine daha güncelleme getirmek istedim ve
bu sefer 10.2 sürümü proje dosyası üzerinden değil, sıfırdan 10.3 projesi ile yeniden inşaa ettim uygulamayı-güncellemeyi.
sıra imzalama işlemine geldiğinde gerekli adımları uyguladım fakat google console " Geçersiz imzaya sahip apk yüklediniz " uyarısını yine verdi.
Halbuki ne proje 10.2 den geçirme idi ne de imza dosyası yanlış. adımlarda doğru idi...
Bunu nasıl çözerim derken en son apk-signer aracına rastladım ; ve apk'yı oluşturup onunla AYNI_İMZA_DOSYASI(.keystore) ile imzaladım.
ve olumlu sonuç aldım ( Az önce ) ve yayınladım güncellememi...
Delphi'nin İmzalama bölümünü kullanmak yerine bu aracı kullanmak daha pratik hal aldı benim için artık. Smile

Delphi'nin İmzalama Kısmı İle sorun yaşayan oldu mu ? belirtirseniz Çok Sevinirim.

Bir Sorunu Daha Uğraşlar Sonucu Çözmeyi Başardık, Darısı olacak olan Diğer Sorunlarımıza diyerek yorumumu bitireyim  Shy
(06-02-2019, Saat: 20:41)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar,

Bir uygulamamı Delphi 10.3 Sürümü projesine dahil edip imzalamayı başardım fakat Play Store'daki diğer uygulamalarımdan birine daha güncelleme getirmek istedim ve
bu sefer 10.2 sürümü proje dosyası üzerinden değil, sıfırdan 10.3 projesi ile yeniden inşaa ettim uygulamayı-güncellemeyi.
sıra imzalama işlemine geldiğinde gerekli adımları uyguladım fakat google console " Geçersiz imzaya sahip apk yüklediniz " uyarısını yine verdi.
Halbuki ne proje 10.2 den geçirme idi ne de imza dosyası yanlış. adımlarda doğru idi...
Bunu nasıl çözerim derken en son apk-signer aracına rastladım ; ve apk'yı oluşturup onunla AYNI_İMZA_DOSYASI(.keystore) ile imzaladım.
Delphi'nin İmzalama bölümünü kullanmak yerine bu aracı kullanmak daha pratik hal aldı benim için artık. Smile

Delphi'nin İmzalama Kısmı İle sorun yaşayan oldu mu ? belirtirseniz Çok Sevinirim.

Bir Sorunu Daha Uğraşlar Sonucu Çözmeyi Başardık, Darısı olacak olan Diğer Sorunlarımıza diyerek yorumumu bitireyim  Shy

ben den 10.3 kullanıyorum bir uygulamamın güncellemesini bu sürümle yapacağım bakalım sorun olursa buraya yazarım Smile
(20-02-2019, Saat: 20:59)hakanharbeli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-02-2019, Saat: 20:41)Mr.Developer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar,

ben den 10.3 kullanıyorum bir uygulamamın güncellemesini bu sürümle yapacağım bakalım sorun olursa buraya yazarım Smile

Hadi hayırlısı diyelim o zaman  Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alcinoe's play video xorpas 4 233 26-03-2024, Saat: 00:32
Son Yorum: gbg
  Delphi FMX Enter tuşu (dpad_center) yakalama tarkancengiz 8 207 20-03-2024, Saat: 15:54
Son Yorum: tarkancengiz
  Web butona tıklama - Çözüldü Altıner 2 181 13-03-2024, Saat: 16:42
Son Yorum: Altıner
  Google play Uygulama yükleme hatası [Çözüldü] codder71 3 306 23-02-2024, Saat: 22:42
Son Yorum: codder71
  Delphi 12 Boş Form Derleme Hatası [Çözüldü] codder71 4 471 21-02-2024, Saat: 22:09
Son Yorum: codder71

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi