Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MySQL Embedded InnoDb Kullanımı
MySQL Embedded InnoDb Kullanımı mümkün mü?
Embarcaderonun sitesinde eğer kullanacaksanız şeklinde bir açıklama var ama çalıştırmayı başaramadım.

MySQL Embedded Server başlığı altındaki Açıklama şu şekilde :

If the InnoDB engine is not used, add the --skip-innodb argument. Otherwise, add the --innodb_data_home_dir=<database files folder> argument, where the value is the InnoDB data space directory.
Neden myisam kullanmıyorsunuz.
InnoDb nin daha hızlı ve daha üstün özellikleri olduğunu okumuştum. Ancak embedded sürümde bu motorun olmadığını fark ettim. InnoDb plugin i kullanmak gerekiyormuş. Ancak bunun da ana motor ile uyumsuzluk problemleri var.
Zaten ileri sürümlerde InnoDb motorunun ücretsiz sürümden de tamamen çıkarılacağı yazıyor.
Embedded de zorunlu istikamet MyIsam gibi gözüküyor.

FireDac ın Mimarı Dmitry Arefiev bile embedden vazgeçmeyi önerdikten sonra:

Do you really need MySQL Embedded ? If not then:
* specify libmysql.dll instead of libmysqld.dll
* remove EmbeddedArgs
* try to connect to your MySQL server.
Ben MYISAM kullanıyorum bir sorun yok. milyonlarca kayıt tutulamayacak ise ki gömülü veritabanı kullanılan programların verildiği müşteriler o kadar kayıt tutmuyor. MYISAM rahatlıkla kullanabilrsiniz. Index bozulmalarına dikkat edin yeterli. Oracle parayla sattığı için ileride MySQL yerine mariaDB veya mongoDB gibi birşeyler kullanırız gömülü veritabanlarında.
SQLite da bence iyi bir alternatif. Hafif, hızlı ve küçük projeler için ideal. Küçük dedimse milyonlarla baş edebiliyor.
Güvelik açısından da çözümleri var.
Ben zamanında SQLite kullandım bozulma ve güncellemelerde çok problem yaşadım. Onun dışında MySQL göre daha hızlı daha az yer kaplıyor
Kolay bozulmasın, embed olsun, trigger ve SP desteklesin, FTS özelliği olsun ve şifre konabilsin. (Bir de ücretsiz olsun)
Böyle bi DB istiyorum. Ama şu ana kadar bulamadım. Smile
En yakın SqLite gözüküyor..
(27-01-2017, Saat: 00:17)delphi-x Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kolay bozulmasın, embed olsun, trigger ve SP desteklesin, FTS özelliği olsun ve şifre konabilsin. (Bir  de ücretsiz olsun)
Böyle bi DB istiyorum. Ama şu ana kadar bulamadım. Smile
En yakın SqLite gözüküyor..

Wink  Sen bilirsin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MySQL - Sql-mode only_full_group_by hatası. hi_selamlar 5 1.683 25-12-2022, Saat: 10:43
Son Yorum: hi_selamlar
  MySQL Bağlantı Sorunu - MEB akıllı tahta Frrst 6 1.386 10-11-2022, Saat: 23:16
Son Yorum: mcuyan
  Mysql Farklı bir autoinc mcuyan 11 1.919 09-11-2022, Saat: 23:05
  Delphi 7 MySql DAC Nasıl Kurulur mahone 1 604 08-10-2022, Saat: 22:09
  mysql trigger subquery returns more than 1 row hatası cvheneburi 5 1.998 28-08-2022, Saat: 01:04
Son Yorum: cvheneburi

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi