Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
caption'a progresbar ve resim eklemek.
D3Vmrm.jpg

Merhaba arkadaşlar yukardaki resimdeki gibi caption'a resim ve progresbar eklenmiş.

EJ7BJn.jpg

70 ila 100 arası => YEŞİL.
40 ila 70 arası => SARI.
0 ila 40 arası => KIRMIZI.

renk olarak gösteriyor değerleri.

Bunu nasıl yapmış çözemedim bunu delphide yapabilirmiyim ve bunu nasıl sabit yaparım caption'a simgenin yanına koyarım?
(08-08-2016, Saat: 21:52)Shou Adlı Kullanıcıdan Alıntı: D3Vmrm.jpg

Merhaba arkadaşlar yukardaki resimdeki gibi caption'a resim ve progresbar eklenmiş.

EJ7BJn.jpg

70 ila 100 arası => YEŞİL.
40 ila 70 arası => SARI.
0 ila 40 arası => KIRMIZI.

renk olarak gösteriyor değerleri.

Bunu nasıl yapmış çözemedim bunu delphide yapabilirmiyim ve bunu nasıl sabit yaparım caption'a simgenin yanına koyarım?

WM_NCPAINT mesajını incelemelisiniz.
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Bir başka alternatif de kendi form caption'ınızı tasarlayabilirsiniz: Caption'ı olmayan bir form, yani border style'ı bsNone olan bir form oluşturup en üstüne bir label yada panel ekleyerek istediğinizi yapabilirsiniz.  Burada benim çok çok beğendiğim bir çalışma var. Göz atmanızı tavsiye ederim.
There's no place like 127.0.0.1
(09-08-2016, Saat: 12:59)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir başka alternatif de kendi form caption'ınızı tasarlayabilirsiniz: Caption'ı olmayan bir form, yani border style'ı bsNone olan bir form oluşturup en üstüne bir label yada panel ekleyerek istediğinizi yapabilirsiniz.  Burada benim çok çok beğendiğim bir çalışma var. Göz atmanızı tavsiye ederim.

Mükemmel fikir,
(09-08-2016, Saat: 12:59)SimaWB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir başka alternatif de kendi form caption'ınızı tasarlayabilirsiniz: Caption'ı olmayan bir form, yani border style'ı bsNone olan bir form oluşturup en üstüne bir label yada panel ekleyerek istediğinizi yapabilirsiniz.  Burada benim çok çok beğendiğim bir çalışma var. Göz atmanızı tavsiye ederim.

Öncelikle hoşgeldin sevgili kardeşim. Burada da WM_NCHITTEST  kullanımını öğrenmek anlamlı olacak, onu da ekstra paylaşayım dedim Wink
Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi ?
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan...
Smile 
Hoş bulduk Tuğrul Hocam. Diğer tarafı bırakınca bizden kurtulacağını sandın ama yanıldın biggrin.png
There's no place like 127.0.0.1
Merhaba burada benim yapmak istediğim kendi form'uma değil başka bir programın form'una yapmak istiyorum c# ile yapmışlar ama delphi'de yapılıyor mu buna benzer bir örnek var mı onu merak ettim?
Gerçekten güzel yapmış, bunun köşesine formu genişletme ekleyip, formun ekranın ortasında başlamasını sağlarsak daha güzel olur

gXlXVR.jpg
Merhaba arkadaşlar bu olayı hala çözemedim benim yapmak istediğim olay şu,

client.exe -> programın dosyası bu.
client.dll -> delphi ile benim yazdığım dll bu.

Ben client.dll -> client.exe inject ediyorum ve client.dll ile client.exe'nin caption'una statusbar koymak istiyorum.

Bunu bir türlü başaramadım yani yapamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  dxRichEditControl Resim Kaydı m_ekici 0 205 31-10-2023, Saat: 01:42
Son Yorum: m_ekici
  Formda acmadan resim dosyasi renk pixelleri almak sadikacar60 1 376 27-06-2023, Saat: 08:01
Son Yorum: delphiman
  DbGrid içindeki tarih verisine 1 yıl eklemek neriamelih 2 718 25-12-2022, Saat: 17:54
Son Yorum: enigma
  Toplu Resim Kaydetme gonulali 2 661 26-09-2022, Saat: 22:51
Son Yorum: mustafaozpinar
  Windows SaveAsDialog özellik eklemek. dervis 0 385 28-05-2022, Saat: 08:58
Son Yorum: dervis

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi